Będą zwolnienia z podatku

Dodana: 15 maja 2017
Zmodyfikowana: 16 maja 2017

4954 Przedsiębiorcy z gminy Supraśl będą zwolnieni z podatku od nieruchomości. I to przez dwa lata. Uchwała Rady Miejskiej w Supraślu dotyczy nowo wybudowanych budynków.

- To strzał w dziesiątkę - chwali pomysł Józef Bardłowski, przedsiębiorca z Zaścianek, który od 11 lat prowadzi firmę z branży metalowo-elektrycznej. I jak zapewnia, stawia na jej rozwój.

- W tym roku chcemy rozpocząć budowę kolejnej hali produkcyjnej o powierzchni 3 tysięcy metrów kwadratowych. Natomiast w maju złożymy wniosek o unijne wsparcie na budowę malarni proszkowej - opowiada Józef Bardłowski.

 Przedsiębiorca wylicza, że po wybudowaniu hali o pow. 3 tys. mkw. musiałby płacić 60 tys. zł podatku od nieruchomości rocznie.

- A przez dwa lata nazbierałoby się 120 tysięcy złotych. Za to można kupić kolejne maszyny - przekonuje właściciel firmy w Zaściankach.

 Właśnie z myślą o takich jak on przedsiębiorcach, Rada Miejska w Supraślu zdecydowała o zwolnieniach od podatku od nieruchomości. Uchwała dotyczy nowo wybudowanych budynków.

- Kolejny warunek to taki, że działalność w nowo wybudowanym budynku powinna być prowadzona przez dwa lata. Bo tyle trwa ulga - wyjaśnia Mariusz Żukowski, Sekretarz gminy.

Teraz suprascy przedsiębiorcy za metr kwadratowy nieruchomości muszą płacić 20 zł 85 groszy rocznie.

- Chcemy zachęcić do inwestowania u nas - przyznaje Mariusz Żukowski. - Będziemy się cieszyli z każdej nowej działalności.

 

źródło: poranny.pl

foto: W. Wojtkielewicz (poranny.pl)