Narodowe święto Białorusi

Dodana: 6 lipca 2017
Zmodyfikowana: 6 lipca 2017

5112 Burmistrz Supraśla na zaproszenie Rejonowego Komitetu Wykonawczego w Wielkiej Brzostowicy - z którym pod koniec maja tego roku gmina Supraśl  podpisała oficjalne porozumienie uczestniczył w narodowym święcie Niezależności Republiki Białoruś. Odbyło się ono w poniedziałek 03 lipca.

Wielka Brzostowica od 28 maja jest partnerskim miastem gminy Supraśl. Łączy je chodkiewiczowska historia (Supraśl, Brzostowica, Sobolewo i Drukowszczyzna zostały założone przez Chodkiewiczów), dzięki której obie gminy będą współpracować nie tylko w sferze promocji ale przede wszystkim realizować wspólne dwa projekty Unii Europejskiej w ramach programu Polska- Białoruś- Ukraina.

- W ubiegłym tygodniu w Supraślu strona białoruska podpisała z nami wspólne wnioski na kilkumilionowe inwestycje - powiedział Radosław Dobrowolski. - Białorusini przyjęli mnie bardzo serdecznie. Wspaniale potrafią się bawić, całe miasto wyleglo na główną ulicę, którą wyłączono z ruchu. W kilku miejscach miasta urządzono stoiska, grała muzyka ludowa, pieczono szaszłyki, był białoruski rock, była też inscenizacja polskiego wesela przygotowana przez naszych rodaków z Wielkich Ejsmontów... Po drugiej stronie Puszczy Knyszyńskiej i jednocześnie granicy państwa i UE życie toczy się podobnie jak u nas. Ludzie są życzliwi i otwarci. Muszą również troszczyć się o niezależność swojej krainy. ŻYWIE Bielarus naszyje Siabry!!!

5113

5114

5115

5116