Otwarto nowy most na rzece Supraśl

Dodana: 17 października 2017
Zmodyfikowana: 17 października 2017

6065 To wielkie święto dla naszego miasta i gminy – powiedział Burmistrz Supraśla, Radosław Dobrowolski podczas dzisiejszego oficjalnego otwarcia mostu na rzece Supraśl. - Most będzie łączył ludzi i mieszkańców naszej gminy, powiatu białostockiego z powiatem sokólskim. Jest to doskonała pamiątka dobrych decyzji Urzędu Marszałkowskiego, którą zobaczy nie jedno pokolenie.

6059 - Inwestycja ta z pewnością przyczyni się do rozwoju Supraśla jako uzdrowiska -  powiedział Jerzy Leszczyński- Marszałek Województwa Podlaskiego.

6060 To wielkie święto dla naszego miasta i gminy – powiedział Burmistrz Supraśla, Radosław Dobrowolski

6061

Na zdj. (od lewej): Jerzy Leszczyński-Marszałek Województwa Podlaskiego, Radosław Dobrowolski-Burmistrz Supraśla, Stefan Krajewski - Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

6062

6063

6064

Budowa nowego mostu na rzece Supraśl wraz z przebudową odcinka drogi od ronda przy klasztorze kosztowała Województwo Podlaskie  dwanaście milionów złotych. Połowę tej kwoty stanowi subwencja z ministerstwa infrastruktury.

- Inwestycja ta z pewnością przyczyni się do rozwoju Supraśla jako uzdrowiska -  powiedział Jerzy Leszczyński- Marszałek Województwa Podlaskiego. – We wrześniu przyszłego roku zostanie zakończona duga duża inwestycja - budowa drogi Supraśl-Białystok, kolejnego bardzo ważnego węzła komunikacyjnego. To podniesie standard komunikacji do Białegostoku, Supraśla i okolic. Gratuluję sprawnie przeprowadzonej inwestycji i życzę żeby tak dobra droga z mostem służyła jak najdłużej.

 - Jako zarząd  Województwa Podlaskiego Staramy się nie dzielić a łączyć mieszkańców i samorządy. Wiemy ze te potrzeby są większe, zdajemy sobie też e sprawę, że są to kosztowne inwestycje, ale dążymy do tego oby było ich jak najwięcej,  by przyciągały nie tylko mieszkańców ale i zwiedzających – podkreślił  Stefan Krajewski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.