Paleta Kultur Podlasia w Supraślu

Dodana: 21 sierpnia 2017
Zmodyfikowana: 21 sierpnia 2017

5628 Taniec, śpiew, obrzędowość, kulinaria, wzornictwo i wiele innych atrakcji po brzegi wypełnionych barwami podlaskiej wielokulturowości czekało w miniony weekend (18-20.08) w Supraślu. Wszystko za sprawą festiwalu Paleta Kultur Podlasia. 5629

5630

5631

5632

Podczas trzydniowej imprezy na supraskiej scenie zagościła muzyka rockowa z pogranicza alternatywy gitarowej i akustycznych brzmień z tekstem w języku białoruskim, hard-rock’a z domieszką metalu i punka oraz folku.

Wystąpiły zespoły: Enej, Prymaki, ILO&Friends, Ostrov, zespół taneczny Lowzar, litewska kapela ludowa Klumpe z Puńska, Zespół Dziecięco - Młodzieżowy Buńczuk i ZPiT Ranok, białoruski zespół Żemerwa, a także Cygańskie Serca. Gościnnie wystąpili też aktorzy Teatru Żydowskiego prezentujący przedwojenne szlagiery żydowskie.

Dodatkowo w Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu odbywały się warsztaty taneczne z tańców kultury litewskiej, żydowskiej, ukraińskiej, białoruskiej i tatarskiej.

W niedzielę, jak przystało na Supraśl nadszedł czas na kulinaria. Smaki i tajniki kuchni mniejszości narodowych zdradzał Karol Okrasa przy akompaniamencie kapeli Chłopców z Nowoszyszek.


Nie zabrakło też  tradycyjnego rękodzieła ludowego.

Więcej zdjęć: www.facebook.com Supraśl Podlasie

www.facebook.com  Supraśl Nasza Gmina