Rusza budowa drogi do Henrykowa

Dodana: 8 marca 2017
Zmodyfikowana: 13 marca 2017

4793 3 467 577,85 złotych będzie kosztować budowa drogi do Henrykowa wraz z pętlą autobusową. Burmistrz Supraśla podpisał oficjalną umowę z generalnym wykonawcą – Przedsiębiorstwem Eksploatacji Ulic i Mostów z Białegostoku. W ramach inwestycji powstanie dwa i pół kilometra utwardzonej nawierzchni, chodniki, zjazdy i pętla autobusowa.

4794

Ósmy marca to dla mieszkańców Henrykowa podwójna okazja do świętowania.  Oprócz Dnia Kobiet ten dzień będzie im się kojarzył z nowym etapem, a dokładniej nową, utwardzoną drogą, o którą zabiegali od kilkunastu lat. Wszystko w ramach projektu „Budowa drogi w Henrykowie wraz z pętlą autobusową w Gminie Supraśl”, który jest częścią projektu partnerskiego Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego (BOF) pt.” Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego i rowerowego w BOF”.

Inwestycja obejmuje m.in. budowę odcinka drogi gminnej w Henrykowie oraz budowę drogi powiatowej nr 1475B na odcinku Sobolewo - Henrykowo wraz z budową kanalizacji deszczowej i zjazdów oraz budowę pętli autobusowej z rozbiórką i budową infrastruktury technicznej. W sumie inwestycja kosztować będzie 3 467 577,85 złotych  z czego 80% kosztów stanowić będzie dofinansowanie unijne.

Do przetargu przystąpiło pięć firm, jednak najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwem Eksploatacji Ulic i Mostów z siedzibą w Białymstoku przy ul. Produkcyjnej. Budowa drogi ruszy jeszcze w tym miesiącu. Ma zostać zakończona z końcem listopada tego roku.