Rusza remont drogi do Supraśla

Dodana: 10 maja 2017
Zmodyfikowana: 10 maja 2017

4927 Już w połowie maja mają rozpocząć się prace związane z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 676 czyli trasy Białystok-Supraśl. Józef Sulima, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich zakłada, że w tym terminie otrzyma zwrot dokumentów z Urzędu Zamówień Publicznych w Warszawie, które są niezbędne do rozpoczęcia inwestycji. Przebudowa ma się zakończyć jesienią przyszłego roku.

Chodzi o modernizację drogi wojewódzkiej nr 676. To ważna wylotowa trasa z Białegostoku. Średnio codziennie przejeżdża tędy 6500 samochodów. W planach jest budowa dwupasmówki z Białegostoku do skrzyżowania z drogą w Nowodworcach. Dalej do Supraśla powstanie siedmiometrowa jezdnia z obwodnicą Ogrodniczek. W Krasnem powstanie estakada. A oprócz tego będą też nowe chodniki i ścieżka rowerowa.

Inwestycja jest możliwa dzięki dotacji, jaką Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich otrzyma z programu Polska Wschodnia w kwocie 102 mln złotych.

- Tu żadnych prac nie było od wielu lat - przyznaje Józef Sulima, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. - Bo ciągle nie było pieniędzy na poprawę zaniedbanej nawierzchni. Nasz wniosek znalazł się czołówce.

 źródło: poranny.pl

foto: A.Chomicz