Umowa na budowę Ottawskiej w Grabówce - podpisana

Dodana: 12 maja 2017
Zmodyfikowana: 12 maja 2017

4947 Już wkrótce rozpoczną się prace na ulicy Ottawskiej w Grabówce. W piątek 12 maja Burmistrz Supraśla podpisał umowę z wykonawcą tej inwestycji - konsorcjum: Kazimierzem Samborskim, Barbarą Gierejkiewicz – Bonifatiuk, Jerzym Gierejkiewiczem.  Inwestycja warta 721 956,80 zł  zakończyć ma się we wrześniu tego roku. 

4948

Na zdjeciu (od lewej): Burmistrz Supraśla - Radosław Dobrowolski i Kazimierz Samborski- przedstawiciel konsorcjum realizującego inwestycję

Inwestycja obejmuje wykonanie budowy ulicy Ottawskiej w Grabówce wraz z niezbędną infrastruktura podziemną, tzn. kanalizacją deszczową, kanalizacją sanitarną oraz przebudową odcinka gazociągu oraz linii energetycznej. Ulica Ottawska przebiega na odcinku od ul. Klonowej do ul. Wiśniowej.

W ramach robót powstanie nawierzchni jezdni  z kostki brukowej betonowej z krawężnikami, chodnikami i wjazdami bramowymi, w tym na części odcinka od ul. Klonowej do ul. Indyjskiej zaprojektowano nawierzchnię ulicy jako ciąg pieszo-jezdny. Projekt ponadto obejmuje przebudowę linii energetycznej, odcinka gazociągu, kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

Mieszkańcy Grabówki czekali na budowę tej drogi prawie czterdzieści lat.

Termin realizacji zamówienia – 30.09.2017 r.