Umowa na remont ul. Mareckiego - podpisana

Dodana: 17 lipca 2017
Zmodyfikowana: 17 lipca 2017

5230 Wykonanie drogi gminnej, ciągu pieszego, pieszo-jezdnego oraz kanalizacji deszczowej odprowadzającej wody opadowe dotyczy umowa na budowę ulicy Mareckiego w Supraślu, którą podpisano dzisiaj w supraskim ratuszu. Inwestycją wartą ponad pięćset sześćdziesiąt tysięcy złotych zajmie się firma Infra Instal sp. z o.o. z Bielska Podlaskiego. Dodatkowo w tym tygodniu zostanie podpisana umowa na rozbudowę szkoły w Ogrodniczkach.

5231

5233

Oprócz budowy ciągu pieszo-jezdnego z kostki brukowej, chodników oraz kanalizacji deszczowej odprowadzającej wody opadowe przewidziano rozebranie istniejącego budynku gospodarczego kolidującego z projektowanym zagospodarowaniem terenu, stworzenie miejsca do zawracania pojazdów.

Projekt obejmuje też regulację i ewentualną przebudowę podziemnej armatury wodociągowo-kanalizacyjnej, oznakowanie pionowe, budowę kanalizacji deszczowej z włączeniem jej do istniejącego kanału deszczowego.

Inwestycja kosztować będzie 562 577,13 zł. Prace mają zakończyć się 14 października tego roku. 

Ponadto gmina Supraśl przygotowuje się do największej inwestycji jaką jest „Budowa gminnego przedszkola przy ul. Leszczynowej w Grabówce”. W ramach ogłoszonego postępowania przetargowego oferty złożyły trzy firmy: Akcess Starosta i Wspólnicy sp. j., Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Geno sp. z o.o. oraz Baz-Bud Przedsiębiorstwo Wielobranżowe inż. Bazyl Stepaniuk.

Gmina Supraśl na budowę przedszkola samorządowego w Grabówce zamierza przeznaczyć kwotę 7 405 166 zł brutto.

O tym która z firm zostanie wykonawcą największej inwestycji w gminie Supraśl dowiemy się już wkrótce.