Podróże małe i duże

Dodana: 17 lipca 2017
Zmodyfikowana: 17 lipca 2017

5217 Podczas pierwszych tygodni wakacji w Zespole Szkół im. E. Orzeszkowej w Sobolewie odbyły się półkolonie letnie pod hasłem "Podróże małe i duże". Każdego dnia oprócz mnóstwa ciekawych zajęć i wycieczek dzieci brały udział w zajęciach profilaktycznych, które miały formę zabaw i warsztatów. Na zakończenie półkoloni dzieci otrzymały drobne upominki, które będą przypominały im o mile spędzonych chwilach podczas wakacji.

Pierwszego dnia półkolonii w szkole omówiliśmy zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczunku, a następnie wyjechaliśmy o kina “Helios”. Uczestnicy pierwszego turnusu obejrzeli film „Auta 3”, natomiast podczas drugiego turnusu dzieci oglądały „Gru, Dru i Minionki”.

Drugi dzień półkolonii upłynął w miłej atmosferze w “Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej”. Dzieci brały udział w warsztatach “Bez mydła i proszku” oraz w warsztatach sokolniczych.

5219

5220

Kolejnego dnia dzieci miały okazję zrobić swoją własną pizzę w restauracji “Da Grasso” w Białymstoku.

5221

5224

Czwarty dzień półkolonii był bardzo słodki, ponieważ uczestnicy wzięli udział w zajęciach w Manufaturze Słodyczy “Cukier Lukier”, gdzie pod okiem profesjonalistów poznali tajniki wykonywania lizaków oraz mieli okazję wykonać swoje słodkości na patyku.

5222

Ostatni dzień półkolonii dzieci spędziły we “Flisak Parku”w Tykocinie, który składa się z części poświęconej przyrodzie Narwi z figurami owadów gigantów i ścieżki edukacyjnej, części historycznej z Muzeum Narwi z dużą ilością zabytków, modelami statków i rekonstrukcją urządzeń portowych oraz strefy relaksu z placem zabaw.

5223

Uczestnicy mieli okazję płynąć łodzią, której trasa wiedzie wzdłuż zabytkowej części miasta, a następnie po bogatym ekologicznie, pełnym ptaków odcinku Narwi. Każdego dnia oprócz mnóstwa ciekawych zajęć i wycieczek dzieci brały udział w zajęciach profilaktycznych, które miały formę zabaw i warsztatów. Na zakończenie półkoloni dzieci otrzymały drobne upominki, które będą przypominały im o mile spędzonych chwilach podczas wakacji.

 

                        Magdalena Szyc,

Agnieszka Baluk,

Anna Waśko – Łapińska,

 Dorota Łapińska