Mieszkańcy wyremontowali boisko w Ciasnem

Dodana: 12 października 2017
Zmodyfikowana: 12 października 2017

6018 - Zauważyłem, że moje dorastające dzieci spędzają mnóstwo czasu przed komputerem. A jeśli już się spotykają z rówieśnikami, to gdzieś na przystanku, albo grają w piłkę na asfalcie - opowiada Piotr Luczewski. - Moja idea odbudowy boiska zrodziła się, kiedy firma, w której pracuję, ogłosiła konkurs na wolontariackie projekty. 

 

Pan Piotr zgłosił sie do konkursu i zdobył 3,5 tys. zł. Centrum Kultury i Rekreacji w Supraslu dołożyło

tysiąc złotych na zakup trawy na boisko.

 

W międzyczasie na portalu społecznościowym założono fanpage „Boisko Ciasne”. Projekt wsparło mnóstwo osób. Ludzie skrzyknęli się. I zaczęli działać. Pierwsze prace remontowe zaczęły się pod koniec września.

 

Pan Kazimierz skosił starą, dziką trawę. Inni mieszkańcy, czyli panowie Jarosław i Piotr zajęli się naprawą nawierzchni. A firma Trans Kop ją wyrównała. Mieszkańcy odnowili bramki, zamontowali kosze, przygotowali miejsce na ognisko, ustawili dębowe ławki i rozsiali 60 kg trawy piłkarskiej. Na koniec utwardzono murawę boiska i zamontowano solidną siatkę.

 

- I tak dokonaliśmy niemożliwego. Za 4500 złotych udało nam się stworzyć nowe sportowe miejsce - cieszy się inicjator akcji. I dodaje: Coraz trudniej znaleźć czas i chęci do wspólnej pracy, ale nasz przykład pokazuje, że warto. Ważna jest też integracja mieszkańców. Był to świetna okazja do zapoznania się i poznania się bliżej - podsumowuje pan Piotr. Chciałby, by pierwszy mecz na odnowionej murawie odbył się na wiosnę przyszłego roku.

6019

6021

6022

6023

 

tekst: J.Januszkiewicz

www.poranny.pl