Dziś Burmistrz Supraśla spotkał się z dziennikarzami na konferencji poświęconej najbliższym wydarzeniom związanym z Dniami Supraśla.

 

Konferencja prasowa Burmistrza Supraśla Radosława Dobrowolskiego odbyła się dzisiaj na Rynku Miejskim, na którym niebawem pojawią się kramy z lokalnymi i regionalnymi produktami oraz ogródki gastronomiczne serwujące specjalności regionalnej kuchni. Zapowiedź otwarcia targowiska, oraz podpisanie umów z przyszłymi najemcami, były głównym przedmiotem konferencji. Jednocześnie zapowiedziane zostały najbliższe wydarzenia: Dni Supraśla, które odbędą się w dniach 29 - 30 czerwca. Szczegółowy program przybliżył dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu, Łukasz Lubicz-Łapiński.

W ramach obchodów Dni Supraśla w sobotę – 29 czerwca w godz. 12:00 – 22:30 w amfiteatrze w Supraślu odbędzie się impreza plenerowa pt. „Rockowania obojga narodów”. W programie przewidziano: pokazy OSP Supraśl, pokaz klubu Karate z Supraśla, pokaz motocyklowy, występ Supraskiej Orkiestry Dętej, zespołów młodzieżowych, koncert zespołu „Tramp”. Gwiazdą wieczoru będzie zespól „Krambabula”. Otwarta zostanie wystawa plenerowa autorstwa Ewy Cywińskiej pt. „Obok Orła. Znak Pogoni”.

Kolejnego dnia w niedzielę 30 czerwca – na Rynku Miejskim w Supraślu o godz. 12:00 nastąpi uroczyste otwarcie Targowiska Miejskiego w Supraślu, które będzie połączone z biesiadą szlachecką. Targowisko powstało w ramach projektu "Rynek Kultury w Supraślu” realizowanego przez Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020. Dzięki projektowi w Supraślu w miejscu dawnej pętli autobusowej powstało całoroczne targowisko miejskie, przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów, festiwali kulinarnych czy zlotów food trucków.

targowisko2

targowisko3

targowisko6

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Sierpień 2020 
PnWtŚrCzPtSoN
     
      

Nadchodzące wydarzenia

Wystawa o Polskim Państwi...

lipiec
środa
15
Od 15 lipca b.r. w Parku Saskim można oglądać nową wystawę historyczną o...
 - 00:00

VII Noc nietoperzy w Park...

sierpień
piątek
21
17:30

VI Międzynarodowy Kongres...

wrzesień
niedziela
13
VI Międzynarodowy Kongres „EKO FORUM” odbędzie się w dniach 13-14 września 2020 roku. W...
11:00 - 16:00

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.