to tytuł projektu zrealizowanego przez uczniów klas trzecich Liceum Plastycznego w Supraślu w ramach platformy eTwinning.

Projekt trwał od października 2018 do stycznia 2019. Językiem projektu był angielski.

Głównym założeniem przedsięwzięcia było zainteresowanie uczniów przykładami sztuki ulicznej, znajdującej się w miejscach ich zamieszkania, jak również ćwiczenie umiejętności komunikacji i wymiana informacji w języku angielskim z partnerami projektu z Hiszpanii, Chorwacji i Turcji. Uczniowie zgromadzili materiały w postaci zdjęć, opisów, informacji o autorach, historii związanych z powstaniem poszczególnych przykładów sztuki ulicznej.

Na platformie eTwinning uczniowie opublikowali swoje autoprezentacje w postaci filmu, zaprezentowali swoją szkołę, miejscowość i Polskę, używając różnych aplikacji i narzędzi internetowych. Przygotowali również własne projekty graffiti i murali w formie pocztówek. W ogólnoszkolnym głosowaniu wybrano logo projektu, jak również przygotowano ogólnoszkolną wystawę podsumowującą projekt w postaci wystawy materiałów zgromadzonych podczas prac projektowych.

Dzięki projektowi uczniowie mogli wykorzystać znajomość języka angielskiego do bezpośredniej komunikacji z rówieśnikami z Hiszpanii, Chorwacji i Turcji – partnerów projektu i poznać kulturę tych krajów. W czasie realizacji wykorzystano Internet, różnorodne oprogramowania, aparaty fotograficzne i kamery, co uczyniło zajęcia znacznie ciekawszymi i bardziej angażującymi.

Zdecydowanie polecam korzystanie z platformy eTwinning. Udział w projekcie nie wymaga nakładów finansowych, zarejestrowany użytkownik ma dostęp do licznych, bezpłatnych narzędzi, dzięki którym może rozpocząć i prowadzić współpracę ze szkołami z Polski lub innych krajów. Platforma daje szansę na naukę w innej, bardziej atrakcyjnej formie, powoduje zdrowe współzawodnictwo wśród uczniów i urozmaica zajęcia.

tekst: Jolanta Hołownia – nauczyciel języka angielskiego

      

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Sierpień 2020 
PnWtŚrCzPtSoN
     
      

Nadchodzące wydarzenia

Wystawa o Polskim Państwi...

lipiec
środa
15
Od 15 lipca b.r. w Parku Saskim można oglądać nową wystawę historyczną o...
 - 00:00

Zamknięcie drogi w Sowlan...

sierpień
środa
12
W dniach 12-13 sierpnia w związku z wykonywaniem warstwy ścieralnej będzie zamknięta droga...
00:00 - 23:59

VI Międzynarodowy Kongres...

wrzesień
niedziela
13
VI Międzynarodowy Kongres „EKO FORUM” odbędzie się w dniach 13-14 września 2020 roku. W...
11:00 - 16:00

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.