Pracownicy przedszkola szkolili się z pierwszej pomocy

04 marca 2019r. w Przedszkolu z O.I. im. Jana Pawła II w Supraślu odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W warsztatach wzięli udział pracownicy naszego przedszkola oraz Przedszkola Samorządowego w Grabówce.

Szkolenie poprowadzili wykwalifikowani ratownicy medyczni z Grupy Ratowniczej Nadzieja w Białymstoku.
Kurs oparty był o powszechnie obowiązujące standardy wskazane w Wytycznych Resuscytacji 2015 i standardy BLS (Basic Life Support – światowy standard udzielania pierwszej pomocy), a jego celem było nabycie wiedzy i umiejętności na temat udzielania pierwszej pomocy oraz nabycie umiejętności praktycznych z zakresu postępowania z osobą znajdującą się w stanie zagrożenia zdrowia i życia.
Podczas szkolenia kadra obu przedszkoli przeszła samodzielną naukę udzielania pierwszej pomocy. Personel ćwiczył na fantomach pod opieką ratowników jak ocenić stan poszkodowanego, jak skutecznie wezwać pomoc, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej (ustalonej), jak postępować przy zatrzymaniu oddechu i krążenia (ćwiczono resuscytację krążeniowo – oddechowa) oraz przećwiczono użycie defibrylatora.


W drugiej części szkolenia uczestnicy przypomnieli również zasady postępowania w przypadku omdlenia, skaleczenia, oparzenia, zadławienia, ataku epilepsji, krwotoku z nosa, oparzenia, wstrząsu anafilaktycznego, udaru, zawału serca, hiper i hipoglikemii, złamania i urazu stawów, wstrząśnienia mózgu oraz urazach głowy i kręgosłupa.
Kadra obu placówek oświatowych z gminy Supraśl z wielkim zapałem i zaangażowaniem wzięła udział w warsztatach. Było to pierwsze spotkanie pracowników obu przedszkoli, ale z pewnością nie ostatnie! Cieszymy się, że przy tak ważnym temacie - jakim jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych podopiecznych - organizacja wspólnego kursu pozwoliła na nawiązanie partnerskich relacji. Szkolenie przyczyniło się do integracji środowiska, do wymiany doświadczeń między zespołami oraz do rozpropagowania wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy wśród pracowników jednostek oświatowych z gminy Supraśl.


- Podziękować pragniemy ratownikom z Grupy Ratowniczej Nadzieja, panu Danielowi i panu Mateuszowi, za praktyczną naukę, za przekazanie fachowych porad oraz życzymy, aby niesiona każdego dnia pomoc zawsze dawała osobistą satysfakcję i pełnię zadowolenia z racji spełnianych obowiązków, a nam wszystkim obywatelom poczucie bezpieczeństwa. Życzymy spokojnych dyżurów i udanych akcji ratowniczych - Beata Grochowska – Surowiec - Dyrektor Przedszkola w Supraślu oraz Marta Czaban - nauczyciel w supraskim przedszkolu.

Kalendarium

 Maj 2019 
PnWtŚrCzPtSoN
  
  

Nadchodzące wydarzenia

Wystawa "SACRUM ET P...

kwiecień
piątek
26
Wernisaż - 26.04.2019 r. o 17:00 w Punkcie Usług Turystycznych "Bukowisko" w Supraślu

Targi Elektromobilności n...

maj
niedziela
26
Zapraszamy na otwarte imprezy z okazji V Międzynarodowego Kongresu Eko Forum
9.00 - 17.00...

V Międzynarodowy Kongres...

maj
niedziela
26
26 – 28 maja 2019 r. w Supraślu odbędzie się V Międzynarodowy Kongres Eko Forum.
09:00 - 17:00

II Ogólnopolskie Zawody P...

czerwiec
czwartek
6
7-8.06.2019r. Supraśl, Rynek Miejski
10:00 - 18:00

XXIV Spotkania z Naturą i...

czerwiec
piątek
7

Między 7 a 9 czerwca odbędą się m.in.:
– sesja naukowa o chronionych gatunkach...
10:00 - 22:00

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.