Dzień Dziecka jest jednym z najważniejszych dni w naszym kalendarzu przedszkolnym. Obchody w tym roku szkolnym trwały aż sześć dni, podczas których przygotowano mnóstwo atrakcji.


Pierwszego czerwca wszyscy obecni w przedszkolu świętowali w naszym ogrodzie przedszkolnym. Wśród atrakcji było malowanie na folii, tańce, różnorodne zabawy ruchowe, zabawy badawcze z wykorzystaniem wody oraz pyszne gofry na drugie śniadanie, a obiad to była prawdziwa „uczta piknikowa” na trawie.


W poniedziałek, gdy wszystkie dzieci wróciły do przedszkola po weekendowej przerwie - Dni Dziecka ruszyły pełną parą! Zaczęło się od zabawy plenerowej prowadzonej przez aktorów „Teatru pod Orzełkiem”. Po wyczerpującej zabawie dzieci odpoczęły oglądając bajkę „Zambezia”, wyświetlonej dzięki uprzejmości pracowników CKiR-u w Domu Ludowym w Supraślu.


Kolejny dzień upłynął pod hasłem „Dyskoteka Pana Jaeka” (czyt. Dżeka), w postać którego wcielił się Tatuś Hani i Szymona. Podczas zabawy tanecznej połączonej z konkurencjami sportowymi nasze przedszkolaki dały upust swojej dziecięcej radości oraz energii. Obejrzały i wysłuchały również audycję muzyczną przygotowaną przez muzyków Opery i Filharmonii Podlaskiej.


W czwartym dniu wielką niespodzianką okazało się Kino Sferyczne. Dzieci miały niepowtarzalną okazję obejrzeć filmy edukacyjne w technice 3D leżąc wewnątrz kopuły. W ten sposób odwiedziły rafę koralową, wnętrze ciała człowieka czy odbyły lot w kosmos. Z pewnością pozostaną wszystkim oglądającym niesamowite wspomnienia!


Kolejny wyjątkowy dzień każda grupa organizowała indywidualnie. Był to czas wyjścia poza teren przedszkolny, ale nie opuszczając naszego ukochanego miasteczka. Odbyły się warsztaty w „Krainie Pirata”, zabawy plenerowe na plaży czy w ogrodzie restauracji „Prowincja” oraz „Bohema”.
Podsumowaniem i zakończeniem Dni Dziecka był „Marsz Antynikotynowy” wspólny z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Białymstoku. Nasze przedszkolaki przemawiały do wyobraźni dorosłych wykrzykując hasło o tematyce antynikotynowej, które wcześniej samodzielnie ułożyły. Rozdawały również ulotki napotkanym przechodniom. Do naszej akcji edukacyjnej przyłączył się Burmistrz Supraśla.


To był wyjątkowy czas, który już dziś planujemy powtórzyć za rok, a wszystkim dzieciom raz jeszcze życzymy uśmiechu i radości na co dzień.

Pierwszego czerwca wszyscy obecni w przedszkolu świętowali w naszym ogrodzie przedszkolnym.

Kino sferyczne było dla dzieci nie lada gratką

 

Przedszkolaki odwiedziły też Burmistrza Supraśla

 

Tekst i zdjęcia: Beata Grochowska – Surowiec, Anna Puławska

Kalendarium

 Sierpień 2018 
PnWtŚrCzPtSoN
  12345
6789101112
131416171819
202122232426
2728293031  

Nadchodzące wydarzenia

15.08 - obchody 98.roczni...

sierpień
środa
15


Potańcówka na Amfiteatrze...

sierpień
środa
15
 Burmistrz Supraśla serdecznie zaprasza wszystkich Mieszkańców i Gości na wspólną...
18:00

Noc Kopnej Góry

sierpień
sobota
25
Burmistrz Supraśla oraz Nadleśnictwo Supraśl zapraszają na wydarzenie z okazji 100-lecia...
18:30

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.