15.12.2019 r. w Białymstoku odbył się Międzynarodowy Gwiazdkowy Turniej Karate Dzieci i Młodzieży, na którym uczniowie z Supraśla wywalczyli aż 11 medali!

Karate olimpijskie. W zawodach uczestniczyło ponad 60 zawodników z 5 klubów karate (białoruskich i polskich). Organizatorem turnieju był Młodzieżowy Klub Sportów Walki ,,Shogun” Białystok. W rywalizacji uczestniczyły kluby: Legion Mińsk, Klub Karate shito ryu Grodno, ,,Shogun” Białystok, Shotokan Białystok i Klub Karate Shotokan ,,Bushido” Supraśl, który był reprezentowany przez 9 karateków. Wszyscy są uczniami Sportowej Szkoły Podstawowej w Supraślu. W zaciętej rywalizacji wywalczyli 11 medali (4 złote, 2 srebrne, 5 brązowych). Na podium stanęli:

- Rozalia Makarewicz (III miejsce w kata dziewcząt 12-13 lat),

- Nazar Denisiuk (III miejsce w kumite-fantom chłopców 6-7).

Był to ostatni start supraskich sportowców w tym roku. Przez cały 2019 r. karatecy z ,,Bushido” Supraśl wywalczyli łącznie 21 medali, w tym m.in dwa medale (złoty i brązowy) zdobyte podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Łodzi w dniu 11.05.2019 r. Trenerem naszych karateków jest Grzegorz Żendzian posiadacz stopnia mistrzowskiego IV DAN.