Były dyrektor CKiR w Supraślu - pan Waldemar Wilczewski został dyrektorem Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

 

To już oficjalne. Informację o wyborze Waldemara Wilczewskiego na stanowisko dyrektora Muzeum Podlaskiego w Białymstoku potwierdzono w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, gdzie odbyło się drugie posiedzenie komisji konkursowej. W zmaganiach o dyrektorski fotel rywalizowało trzech kandydatów: Waldemar Wilczewski,  Andrzej Lechowski – dotychczasowy dyrektor Muzeum Podlaskiego, pełniący tę funkcję przez trzydzieści lat oraz Krystyna Stawecka- była kierownik Muzeum Ikon w Supraślu.

Większością głosów członków komisji na stanowisko nowego dyrektora Muzeum Podlaskiego w  Białymstoku został wybrany pan Waldemar Wilczewski – dotychczasowy zastępca wójta Turośni Kościelnej, były dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu (2018-2019) oraz były naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Białymstoku.

Warto dodać, że z supraskim centrum kultury byli związani również: Cezary Mielko – były Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Białymstoku, Barbara Bojaryn –Kazberuk była dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku i obecna dyrektor Podlaskiego Instytutu Kultury oraz Adam Jakuć były dyrektor programowym w Polskim Radiu Białystok, a obecnie doradca Wojewody Podlaskiego.

Nowemu Dyrektorowi Muzeum Podlaskiego w Białymstoku – panu Waldemarowi Wilczewskiemu serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów na kolejnym szczeblu kariery zawodowej, zaś odchodzącemu – panu Andrzejowi Lechowskiemu wszelkiej pomyślności i twórczych sił w urzeczywistnianiu pasji i planów życiowych, które do tej pory ustępowały miejsca dyrektorskim powinnościom.

 

W wilczewski

Na zdj. Waldemar Wilczewski 

Źródło foto: Stowarzyszenie Przyjaciół Niewodnicy

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Styczeń 2021 
PnWtŚrCzPtSoN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.