Spis treści

W dniu 10.06.2018 r. odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Białegostoku w karate olimpijskim dzieci i młodzieży, zorganizowane przez  Młodzieżowy Klub Sportów Walki ,,Shogun” Białystok.

W rywalizacji  wzięli udział karatecy z 3  białoruskich klubów  (Edelweis Pińsk, Klub Karate Witebsk, Klub Karate Shito-ryu Grodno)  oraz 4 polskich (Białostocki Klub Karate, Tomadachi Białystok, Młodzieżowy Klub Sportów Walki ,,Shogun”  Białystok i  Klub Karate Shotokan ,,Bushido” Supraśl). Supraski klub reprezentowało 17 karateków, którzy zdobyli łącznie 12 medali (2 złote, 2 srebrne, 8 brązowych).Najlepiej tym razem wypadła   Julia  Mazurczyk, która zdobyła złoty medal w kategorii walka z fantomem oraz srebrny medal w kata (układ technik). Na  szczególną uwagę zasługuje też występ Viktorii Popławskiej, złotej medalistki w kata. Zawodniczka wygrała  swą konkurencją z osobami trenującymi znacznie dłużej od niej (ćwiczą też w supraskim klubie).

Z ,,Bushido” Supraśl medale zdobyli: Julia Mazurczyk (złoto w fantomie i srebro w kata), Viktoria Popławska (złoto w kata), Philip Domaszewicz (srebrny medal w kata), Przemysław Żendzian (brąz w kata i kumite), (Aleksandra Miszczuk brąz w fantomie i w kata), Piotr Redo (brąz w kata), Magdalena Bogucka (brąz w kata), Aleksander Jaroszewicz  (brąz w kata) i Karolina Domaszewicz (brąz w kata).

Niektórzy z naszych zawodników wystąpili po raz pierwszy  w zawodach i było to dla nich duże wyzwanie, a przede wszystkim umiejętność opanowania stresu przed i w czasie występu.  Podczas turnieju  niektóre konkurencje (szczególnie w kata) były na wysokim poziomie sportowym. Prym wiedli  w nich bardzo dobrze wyszkoleni karatecy z białoruskich klubów. Powyższy turniej był kolejnym pomyślnym sprawdzianem  dla naszych karateków. Dotychczasowe osiągnięcia napawają optymizmem, bowiem już w połowie  tego roku  zdobyliśmy  26 medali a w całym 2017 r. było ich 24.