W Supraślu powstanie Arka

Osiem mieszkań dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów powstanie w Supraślu. Białostocki Caritas otrzymał prawie 4 mln zł z RPOWP na projekt „Moje miejsce – Arka”.


Dzięki projektowi „Moje miejsce- Arka” wsparcie otrzymają osoby niepełnosprawne z gmin powiatu białostockiego. Dla każdego z nich zostanie opracowany indywidualny plan wsparcia.


Projekt składa się z dwóch części. Pierwsza z nich, zakłada utworzenie ośmiu mieszkań na terenie Supraśla, lecz jego zasięg będzie oddziaływał na wszystkie gminy z terenu Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego – Choroszcz, Czarną Białostocką, Łapy, Supraśl, Wasilków, Zabłudów, Dobrzyniewo Duże, Juchnowiec Kościelny, Turośń Kościelna oraz miasto Białystok. W planie jest adaptacja pomieszczeń na potrzeby osób niepełnosprawnych z zapleczem dla ich opiekunów.


Druga część projektu, tzw. miękka, zakłada szereg działań, które mają doprowadzić do usamodzielnienia się uczestników i przystosowania ich do życia w społeczeństwie, poza domem rodzinnym.


W tym celu zaplanowano grupowe i indywidualne spotkania z psychologiem, w których weźmie udział ośmiu mieszkańców i opiekunowie. W programie jest również sześć spotkań adaptacyjnych, podczas których uczestnicy zapoznają się z nowymi warunkami zamieszkania, poprawią się w zakresie samoobsługi, rozwiną umiejętności, które przydają się na co dzień oraz nauczą się właściwie spędzać czas wolny.
Zamieszkanie w Arce umożliwi niepełnosprawnym również budowanie i rozwijanie relacji z innymi ludźmi.


Wartość całego przedsięwzięcia to 4,7 mln zł, z czego 3,8 mln. zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Instytucja Pośrednicząca RPOWP – Stowarzyszenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego zatwierdzi te środki w ramach puli pieniężnej przeznaczonej na Zintegrowane Inwestycje Terytorialne.

Źródło: wrotapodlasia.pl
Oprac.ms

Kalendarium

 Maj 2019 
PnWtŚrCzPtSoN
  
  

Nadchodzące wydarzenia

Wystawa "SACRUM ET P...

kwiecień
piątek
26
Wernisaż - 26.04.2019 r. o 17:00 w Punkcie Usług Turystycznych "Bukowisko" w Supraślu

Targi Elektromobilności n...

maj
niedziela
26
Zapraszamy na otwarte imprezy z okazji V Międzynarodowego Kongresu Eko Forum
9.00 - 17.00...

V Międzynarodowy Kongres...

maj
niedziela
26
26 – 28 maja 2019 r. w Supraślu odbędzie się V Międzynarodowy Kongres Eko Forum.
09:00 - 17:00

II Ogólnopolskie Zawody P...

czerwiec
czwartek
6
7-8.06.2019r. Supraśl, Rynek Miejski
10:00 - 18:00

XXIV Spotkania z Naturą i...

czerwiec
piątek
7

Między 7 a 9 czerwca odbędą się m.in.:
– sesja naukowa o chronionych gatunkach...
10:00 - 22:00

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.