Jedna ulica wiele możliwości

Ulica Rybacka w Sobolewie stanowi bardzo ważny układ komunikacyjny. Już wkrótce przejdzie gruntowny remont.


- Budowa ul. Rybackiej jest w pełni uzasadniona i oczekiwana przez wielu mieszkańców naszej gminy gdyż przedmiotowa droga w aktualnym stanie, jest w znacznej części nieprzejezdna z uwagi na panujące błoto, wyrwy i dziury w nawierzchni po opadach deszczu, jak również unoszący się kurz i pył w trakcie suszy – powiedziała Monika Suszczyńska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Supraślu, mieszkanka Sobolewa. - Bardzo się cieszę że wspólnymi siłami wraz z Urzędem Miejskim w Supraślu udało się doprowadzić do podpisania umowy z wykonawcą. To bardzo ważny dzień dla naszej miejscowości.


- Możemy powiedzieć "do trzech razy sztuka", gdyż nasze wnioski o dofinansowanie tej inwestycji zostały odrzucone, natomiast za trzecim razem się udało - powiedział Burmistrz Supraśla podczas podpisania umowy z Wykonawcą inwestycji- firmą BK-TRAS Roboty Drogowe, Borsukiewicz sp.j. w dniu 05 lipca.

Stwierdzenie jak najbardziej trafne, bo projekt przebudowy ul. Rybackiej w Sobolewie trzy razy podchodził do wsparcia rządowego i dopiero za trzecim razem został zakwalifikowany do dofinansowania w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej na 2018 r. Gmina Supraśl została 24 z 29 dofinansowanych projektów.
Ulica Rybacka stanowią bardzo ważny układ komunikacyjny dla mieszkańców Sobolewa, Henrykowa i Zaścianek.


- W pełni utwardzona nawierzchnia ulicy Rybackiej stanowić będzie dogodne połączenie drogowe służące dojazdom mieszkańców pomiędzy Sobolewem, a Zaściankami oraz tymi miejscowościami i Białymstokiem, co ma duże znaczenie z uwagi na istniejące utrudnienia drogowe w ciągu Szosy Baranowickiej i ul. K. Ciołkowskiego – zauważyła Monika Suszczyńska. - Ponadto realizacja tej inwestycji przyczyni się znacznie do skrócenia drogi do Zespołu Szkół w Sobolewie uczniów zamieszkujących w Zaściankach.


Podpisanie umowy na budowę ulicy Rybackiej jest efektem zrozumienia najbardziej priorytetowych potrzeb mieszkańców gminy Supraśl przez radnych, którzy zagłosowali na tę inwestycję, pokazując w ten sposób, że dobra współpraca i porozumienie może doprowadzić do sukcesu. Jak zauważyła Krystyna Woronko, radna Rady Miejskiej w Supraślu: inwestycja jest konieczna, ponieważ mieszkańcy Sobolewa bardzo długo na nią czekali, a nowy ciąg komunikacyjny, który dzięki temu powstanie znacznie ułatwi życie mieszkańców nie tylko Sobolewa ale również Henrykowa, Zaścianek i Grabówki. - Poza tym bliskie sąsiedztwo szkoły w Sobolewie jest tu również znaczącym argumentem przemawiającym za tą inwestycją, z uwagi na bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do szkoły, a także wzmożony ruch samochodowy na tej drodze w roku szkolnym – dodała Krystyna Woronko.


W ramach przebudowy ulicy Rybackiej w Sobolewie zaplanowano budowę drogi z jezdnią o nawierzchni bitumicznej. Od strony północnej wzdłuż jedni przewiduje się budowę chodnika z kostki brukowej wraz ze zjazdami na posesje. Po stronie chodnika zostanie wykonana umocniona skarpa, przy pomocy gazonów wypełnionych ziemią urodzajną i obsianych trawą. Teren pasa drogowego zostanie zahumusowany i obsiany trawą. W zakres robót wchodzi także budowa kanalizacji deszczowej, wodociągu, kanalizacji sanitarnej i przebudowa fragmentu linii telekomunikacyjnej. Roboty budowlane zakończą się w listopadzie br. Koszt inwestycji to 7 122 634,86 zł, z czego 2,5 mln. zł stanowi dofinasowanie.

Kalendarium

 Maj 2019 
PnWtŚrCzPtSoN
  
  

Nadchodzące wydarzenia

Wystawa "SACRUM ET P...

kwiecień
piątek
26
Wernisaż - 26.04.2019 r. o 17:00 w Punkcie Usług Turystycznych "Bukowisko" w Supraślu

Targi Elektromobilności n...

maj
niedziela
26
Zapraszamy na otwarte imprezy z okazji V Międzynarodowego Kongresu Eko Forum
9.00 - 17.00...

II Ogólnopolskie Zawody P...

czerwiec
czwartek
6
7-8.06.2019r. Supraśl, Rynek Miejski
10:00 - 18:00

XXIV Spotkania z Naturą i...

czerwiec
piątek
7

Między 7 a 9 czerwca odbędą się m.in.:
– sesja naukowa o chronionych gatunkach...
10:00 - 22:00

Impreza sportowa na orien...

sierpień
piątek
23
23-25.08.2019r.
07:00 - 21:00

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.