W poniedziałek, 15 października w obecności władz gminy Supraśl, przedstawicieli wykonawcy oraz zaproszonych gości podpisano protokół o zakończeniu robót budowlanych na terenie Przedszkola Samorządowego w Grabówca.

O wadze uroczystości świadczy obecność wielu znamienitych osób, które przybyły dziś do Grabówki: Sekretarza Stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego, Starosty Powiatu Białostockiego Antoniego Pełkowskiego, Komendanta IV Komisariatu Policji w Białymstoku Marcina Rymarskiego  oraz radnych różnego szczebla związanych z naszą gminą.

- Na to wydarzenie mieszkańcy  Grabówki,  Zaścianek i Sobolewa czekali od przeszło trzech dekad – powiedział Burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski - W marcu 2014 r., jeszcze pod koniec poprzedniej kadencji,  wystąpiłem do Rady Miejskiej z propozycją budowy przedszkola samorządowego.  Wniosek spotkał się z życzliwym przyjęciem i mogliśmy przystąpić do pracy. Tak się złożyło, że  tym samym czasie zostało powołane Stowarzyszenie BOF. Natychmiast zgłosiłem do niego nasz projekt stworzenia placówki przedszkolnej, co pozwoliło uzyskać niezbędne dofinansowanie z funduszy unijnych. Budowa rozpoczęła się w 2017 r. Można więc powiedzieć, że przedszkole powstało zaledwie w rok.

- Gdybym miał użyć jakiegoś obrazowego porównania, to powiedziałbym, że jest to jak Mercedes wśród przedszkoli – dodał Burmistrz podkreślając wyjątkowość zrealizowanego projektu – Budynek ekologiczny, nowoczesny, technologicznie stworzony na miarę XXI w. Jesteśmy jako społeczność gminna dumni z tej inwestycji.

Zachwytu nad przedszkolem nie krył również wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński: - Podzielam Państwa radość. Pamiętam wygląd tej placówki z mojej ostatniej wizyty w marcu, gdy uczestniczyłem we wmurowaniu kapsuły czasu. Wówczas był to stan surowy, dopiero stawiano ściany. Teraz ujrzałem zupełnie inny, piękny, nowoczesny obiekt. To przedszkole jest nie tylko ważnym obiektem oświatowym, ale pełni rolę integrującą społeczność gminy. Idea zrównoważonego rozwoju, którą prowadzi rząd RP w całym kraju, jest realizowana też tutaj, na poziomie samorządowym, gdzie dba się równomiernie o wszystkie części Gminy Supraśl. Pierwszym tego dowodem jest przedszkole, drugim Posterunek Policji, który wkrótce powstanie w Zaściankach. Edukacja i bezpieczeństwo – podsumował w dwóch słowach realizowany projekt Jarosław Zieliński.

- Stworzyliśmy obiekt wysoce zaawansowany technologicznie, a zastosowane nowatorskie rozwiązania sprawią, że koszty jego utrzymania będą bardzo niskie. Teraz, po 14 miesiącach prac, zgłaszam budynek gotowy do odbioru – powiedział wykonawca inwestycji Jarosław Szymon Starosta, wręczając burmistrzowi symboliczny klucz do bram przedszkola.

Dzisiejsza uroczystość jest zakończeniem jednego z ostatnich etapów prac prowadzonych w Przedszkolu Samorządowym w Grabówce.  Budynek musi jeszcze tylko przejść konieczne odbiory sanitarne oraz pożarowe, po których już ostatecznie otworzy swe podwoje.

Link do zdjęć: https://drive.google.com/open?id=1lwPfAx-ZN4j89buNleWRr-rwr_ap5P2C

bia24 przedszkole grabowka

 

AZ

Kalendarium

 Grudzień 2023 
PnWtŚrCzPtSoN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.