III Zlot Seniorów Gminy Supraśl już za nami. Frekwencja i pogoda dopisała. Zaczęliśmy, tradycyjnie, od spotkania na Cmentarzu Wojennym w Kopnej Górze. Pan burmistrz Radosław Dobrowolski przypomniał nam historię powstania cmentarza, nawiązał też do daty 17 września 1939 roku – napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Wspólnie z zespołem Jarzębina z Karakul odśpiewaliśmy hymn Polski następnie panowie Burmistrzowie, Rada Seniorów Gminy Supraśl oraz zespół Jarzębina złożyli kwiaty przy pomniku.
Trzema autokarami seniorzy zostali przewiezieni pod wiatę w Kopnej Górze. Tam przywitała seniorów pani Barbara Szutko- kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej a pani Anna Iwaniuk przeczytała list od przewodniczącego Rady Seniorów Gminy Supraśl Krzysztofa Wolframa, który nie mógł uczestniczyć w zlocie z powodu choroby.
Rozpoczęła się biesiada. Na początek wszyscy dostali pokaźną porcję pysznego, gorącego bigosu przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ogrodniczkach. Występ zespołu Jarzębina z Karakul był, jak zawsze wspaniały i równie wspaniale przyjęty przez seniorów.
 
Pracownicy Nadleśnictwa Supraśl przygotowali ognisko i kijki do pieczenia kiełbasek. Były śpiewy, tańce, spotkania po latach, jednym słowem świetna zabawa! Seniorzy to potrafią!
 
Pięknie dziękujemy:
Seniorom – za obecność,
panu Burmistrzowi i Radzie Seniorów za organizację,
pani Annie Iwaniuk za perfekcyjne zgranie wszystkich spraw,
zespołowi Jarzębina za piękny, wzruszający występ,
paniom i panom z Koła Gospodyń Wiejskich w Ogrodniczkach za pyszny bigos i wsparcie organizacyjne,
Nadleśnictwu Supraśl za przygotowanie wiaty i ogniska.
Wszyscy uczestnicy są zgodni co do tego, że takie imprezy dla seniorów są bardzo potrzebne, bardzo oczekiwane i długo wspominane.
 
Tekst i zdjęcia Bożenna Chmielewska
 

Kalendarium

 Grudzień 2023 
PnWtŚrCzPtSoN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.