Przypominamy o konieczności zgłoszenia do dnia 31.05.2023

zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków. Za niedokonanie zgłoszenia wraz z umową z firmą asenizacyjną grozi mandat do 5 tys. zł.

Burmistrz Supraśla informuje, że zgodnie z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie istnieje obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. Każdy właściciel nieruchomości zlokalizowanej na terenie Gminy Supraśl, wyposażonej w zbiornik bezodpływowy bądź przydomową oczyszczalnię ścieków ma obowiązek złożyć aktualne zgłoszenie do wyżej wymienionej ewidencji.

Ponadto przypominamy, że zgodnie z art. 6 ust. 1 wyżej cytowanej ustawy właściciele nieruchomości, którzy pozbywają się z terenu nieruchomości nieczystości ciekłych są obowiązani do udokumentowania w formie umowy korzystania z usług wykonywanych przez przedsiębiorcę posiadającego odpowiednie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych, poprzez okazanie takich umów i dowodów uiszczania opłat za te usługi.
Właściciele posesji, którzy nie posiadają podpisanych umów na opróżnienie zbiorników bezodpływowych i wywóz osadów z przydomowych oczyszczalni ścieków powinni to uczynić niezwłocznie.


Druki zgłoszeń dostępne są w Urzędzie Miejskim w Supraślu, Filii Urzędu Miejskiego w Zaściankach u sołtysów oraz na stronie internetowej gminy (kliknij) .


Wypełnione i podpisane zgłoszenia wraz z kopią umowy i potwierdzeniem wywozów nieczystości ciekłych za rok 2022 należy składać bezpośrednio do dnia 31 maja 2023 roku osobiście, drogą pocztową, elektroniczną na adres e-mail Urzędu lub poprzez profil zaufany EPUAP.
Na terenie Gminy od 1 czerwca 2023 roku rozpocznie się cykl kontrolny w tym zakresie. W pierwszej kolejności kontrolowane zostaną nieruchomości, które do dnia 31 maja br., nie złożą do Urzędu stosownego zgłoszenia zbiornika bezodpływowego bądź przydomowej oczyszczalni ścieków.
Art. 10 ww. ustawy przewiduje kary grzywny m.in. dla osób utrudniających przeprowadzanie kontroli oraz osób nieprzestrzegających obowiązków określonych w regulaminie czystości i porządku na terenie miasta.

Druk do pobrania (kliknij)

Kalendarium

 Grudzień 2023 
PnWtŚrCzPtSoN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.