Dobiegają końca prace przy budowie drogi z Sowlan do ul. 42 Pułku Piechoty. 19.06 odbyła się konferencja z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafała Webera, na której podsumowano dotychczasowy stan robót.


- Cieszę się, że mogę zobaczyć na własne oczy jak realizowana jest jedna z ważnych inwestycji drogowych – stwierdził z uznaniem Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber.

Bez wątpienia szosa z Sowlan należy do najistotniejszych przedsięwzięć tego roku nie tylko w skali naszej gminy, ale i całego powiatu białostockiego. Owocna współpraca rządu i poszczególnych szczebli administracji samorządowej legła u podstawy stworzenia Funduszu Dróg Samorządowych, będącego głównym rezerwuarem środków na tego typu inwestycje. Również gmina Supraśl wielokrotnie z niego skorzystała, dzięki czemu zmodernizowano m.in. ul. Kościelną i Ottona Sidorowicza w Supraślu czy szosę z Woronicz do Międzyrzecza.

Obecnie w ramach FDS jest budowana ul. Dolna, Wiosenna i Graniczna w Zaściankach, ul. Niedźwiedzia i Tygrysia w Sobolewie oraz właśnie szosa łącząca Sowlany z ul. 42 pp.
- W ostatnich latach została gruntownie zmodernizowana droga pomiędzy Supraślem a stolicą województwa, Białymstokiem. To milowy krok w rozwoju naszego uzdrowiska. Ta droga, która obecnie jest budowana, również łączy się z drogą wojewódzką. Chcę podkreślić nie tylko jej aspekt gospodarczy, ale też nie mniej istotny aspekt poprawy bezpieczeństwa – stwierdził Burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski. - Wzdłuż szosy sowlańskiej powstaje wiele hal produkcyjnych, co znacznie zwiększyło natężenie ruchu. Niebezpieczny, wąski, podwójny łuk został więc „wyprostowany”, a obok drogi poprowadzono ciąg pieszo – jezdny. Pobudowano również kilka zatok autobusowych, dzięki czemu skończy się problem zatarasowujących przejazd pojazdów komunikacji miejskiej.

Budowa z rozbudową drogi powiatowej nr 1430B na odcinku od ul. 42 Pułku Piechoty do Sowlan jest wspólną inicjatywą FDS (z którego pokryto niemal połowę środków), Powiatu Białostockiego i Gminy Supraśl. Ogólna wartość inwestycji to ponad 4,5 mln zł, z czego 1 171 397 zł pochodzi z budżetu Gminy Supraśl.

 

wizyta wiceminstra infrastruktury Rafała Webera w Sowlanach 19.06 6

Na zdj.(od prawej): Artur Kosicki - Marszałek Województwa Podlaskiego, Wiceminister Infrastruktury - Rafał Weber, Starosta Białostocki -  Jan Bolesław Perkowski, Burmistrz Supraśla - Radosław Dobrowolski oraz Marek Jędrzejewski - Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Białymstoku.

wizyta wiceminstra infrastruktury Rafała Webera w Sowlanach 19.06 11

 

wizyta wiceminstra infrastruktury Rafała Webera w Sowlanach 19.06 19

 

wizyta wiceminstra infrastruktury Rafała Webera w Sowlanach 19.06 30

Na zdj.(od prawej): Artur Kosicki - Marszałek Województwa Podlaskiego, Wiceminister Infrastruktury - Rafał Weber, Bodan Paszkowski - Wojewoda Podlaski, Burmistrz Supraśla - Radosław Dobrowolski.

 

 

 

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Sierpień 2020 
PnWtŚrCzPtSoN
     
      

Nadchodzące wydarzenia

Wystawa o Polskim Państwi...

lipiec
środa
15
Od 15 lipca b.r. w Parku Saskim można oglądać nową wystawę historyczną o...
 - 00:00

Zamknięcie drogi w Sowlan...

sierpień
środa
12
W dniach 12-13 sierpnia w związku z wykonywaniem warstwy ścieralnej będzie zamknięta droga...
00:00 - 23:59

VI Międzynarodowy Kongres...

wrzesień
niedziela
13
VI Międzynarodowy Kongres „EKO FORUM” odbędzie się w dniach 13-14 września 2020 roku. W...
11:00 - 16:00

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.