×

Uwaga

Simple Image Gallery Notice: It looks like PHP's 'GD Image Library' is not installed/enabled on your system. Please ask your hosting company to enable/install it.

W dniu 8 czerwca 2023 roku po raz kolejny w Supraślu odbył się Wyścig Jazda Indywidualna na Czas Otwarte Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Pod Honorowym Patronatem Burmistrza Supraśla. Celem wyścigu była sportowa rywalizacja, a także popularyzacja zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.

Kolarstwo jest świetną alternatywą dla spędzania czasu przy grach komputerowych, a także ogranicza czynniki sprzyjające kontaktom dzieci i młodzieży z różnego rodzaju środkami uzależniającymi.

Tradycyjnie, w Puszczy Knyszyńskiej, na trasie Supraśl – Majówka ścigali się kolarze z województwa podlaskiego i nie tylko.

W zależności od kategorii uczestnicy mieli do pokonania 2, 3, 5, 10 lub 20 km.

Pomimo świątecznego dnia i długiego weekendu frekwencja była większa niż w roku ubiegłym. Szczególnie cieszy liczna obecność dzieci w wieku 7 – 10 lat.

Zwycięzcom wręczono puchary, zawodnikom, którzy zajęli 2. i 3. miejsca wręczono medale ufundowane przez Burmistrza Supraśla. W kategorii dzieci 7- 8 i 9 -10 lat, każdy zawodnik, który ukończył wyścig otrzymał medal pamiątkowy oraz upominek.

W kategorii Amator – Dzieci Chłopcy 9 – 10 lat Pyżewski Gabriel zajął 3. Miejsce (Szkółka Kolarska w Ogrodniczkach), a na pozycji 4. uplasował się Stanisław Kozłowski (również Szkółka Kolarska w Ogrodniczkach)

W kategorii Amator Chłopcy 11 – 14 lat zwyciężył Oleksandr Mordakov z UKS WYGODA.

Mistrzem Województwa w kategorii Żak został Wiktor Urban (UKS WYGODA), a wicemistrzem został Jan Ostaszewski ze Szkółki Kolarskiej w Ogrodniczkach. Wśród dziewczynek Mistrzynią Województwa w kategorii Żakini została Maria Sienkiewicz z UKS WYGODA.

W kategorii Młodzik Mistrzem Województwa został Miłosz Chadukiewicz - UKS WYGODA, a  6. miejsce zajął Mikołaj Pyżewski – Szkółka Kolarska w Ogrodniczkach.

W klasyfikacji w kategorii Juniorka Młodsza całe podium należało do zawodników organizatorów i tak Mistrzynią Województwa została Milena Tarasewicz (UKS „WYGODA”), I Wicemistrzynią – Zuzanna Marecka (UKS „WYGODA”), II Wicemistrzynią (Szkółka Kolarska w Ogrodniczkach). Podobnie w kategorii Junior Młodszy Mistrzem Województwa Podlaskiego został Marcin Dąbrowski (UKS „WYGODA”), I Wicemistrzem – Jan Chadukiewicz (UKS „WYGODA”), II Wicemistrzem został Jakub Gilewski (Szkółka Kolarska w Ogrodniczkach).

Organizatorzy nie kryją zadowolenia z tego, że impreza rozrasta się i jest coraz bardziej rozpoznawalna w środowisku kolarzy. Pozytywne opinie uczestników, w szczególności dotyczące organizacji i zabezpieczenia trasy zachęcają do wzmożonego wysiłku przy przygotowaniu kolejnych edycji wyścigu.

Jednocześnie organizatorzy składają podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tej imprezy. W szczególności dziękujemy strażnikom leśnym z Nadleśnictwa Supraśl oraz Nadleśnictwa Dojlidy, a także zespołowi ratownictwa medycznego MEDIVAL, którzy zabezpieczali wyścig.

Szczególne podziękowania składamy Panu Burmistrzowi Radosłowi Dobrowolskiemu oraz Urzędowi Miasta i Gminy Supraśl za współorganizację wyścigu.

Tekst i foto: UKS WYGODA