- Rozpoczynamy nową erę - powiedział burmistrz Supraśla podczas wmurowania kapsuły czasu w mury przedszkola w Grabówce.

W uroczystości, w poniedziałek 23. marca uczestniczyli m.in. Jarosław Zieliński- Sekretarz Stanu w MSWiA, Bohdan Paszkowski - Wojewoda Podlaski, ks. Anatol Szymaniuk - Proboszcz Parafii p.w. św. Męczennika Pantelejmona w Zaściankach, Piotr Jasiński- architekt, Jarosław Starosta - prezes firmy Akcess Starosta i Wspólnicy (główny wykonawca inwestycji), dr Dorota Perło- dyrektor Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego, radni i sołtysi z gminy Supraśl oraz przede wszystkim mieszkańcy Grabówki i okolicznych miejscowości.

Jest to wielki dzień, w Wielkim Tygodniu dla naszej społeczności. Na naszych oczach powstaje inwestycja oczekiwana co najmniej od trzech dekad.- powiedział Radosław Dobrowolski podczas uroczystości wmurowania kapsuły czasu. - Cieszę się, że towarzyszą nam mieszkańcy Grabówki i okolicznych miejscowości i przede wszystkim to najmłodsze pokolenie, dla którego ten budynek ma służyć.

W "kapsule pamięci" oprócz listu dla przyszłych pokoleń podpisanego przez uczestników dzisiejszej uroczystości, kilku monet, aktualnego wydania gazety, znalazły się prace dzieci, które zwyciężyły w konkursie plastycznym " Przedszkole marzeń. Grabówka 2018".

 

GALERIA ZDJĘĆ (kliknij)

Relacja wideo (kliknij)

 

 

Treść listu dla przyszłych pokoleń:

"W roku 2018 od Narodzenia Chrystusa Pana, w 1052 r. istnienia Polski, w 518 r. od założenia Supraśla przez Aleksandra Chodkiewicza, w 7526 r. ery bizantyjskiej, w 1396 r. ery mahometańskiej, w 5778 r. ery żydowskiej, w 2794 r. od pierwszej Olimpiady, w 2771 r. od założenia Rzymu, w 526 r. od odkrycia Ameryki przez Kolumba, Kiedy Prezydentem Polski był Pan Andrzej Duda, Prezesem Rady Ministrów Pan Mateusz Morawiecki, Wojewodą Podlaskim Pan Bohdan Paszkowski, Rzymskokatolickim Metropolitą Białostockim Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, Prawosławnym Arcybiskupem Białostockim i Gdańskim Jakub (Kostiuczuk), Przewodniczącą Rady Miejskiej w Supraślu  Pani Monika Suszczyńska z Sobolewa, Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Supraślu Pan Artur Olechno z Supraśla,  Burmistrzem Supraśla Pan Radosław Dobrowolski z Supraśla, a Radnymi Rady Miejskiej w Supraślu byli: Pani Nina Kubajewska z Grabówki, Pan Bernard Prochaski z Grabówki, Pan Tadeusz Karpowicz z Grabówki, Pani Krystyna Woronko z Sowlan, Pani Ludmiła Sawicka z Sobolewa, Pan Paweł Koronkiewicz z Zaścianek, Pan Radosław Sakowski z Zaścianek, Pan Mariusz Romanowicz z Zaścianek, Pan Józef Fiłonowicz z Supraśla, Pan Dawid Sienkiewicz z Supraśla, Pan Marcin Januszkiewicz z Supraśla, Pan Janusz Fidziukiewicz z Supraśla, Pan Daniel Sadowski z Ogrodniczek, a Sekretarzem Gminy Supraśl był Pan Mariusz Żukowski z Białegostoku, Skarbnikiem Gminy Supraśl  - Pani Lucyna Majewska z Supraśla, Zastępcą Burmistrza Supraśla Pan Marek Szutko z Supraśla, Kierownikiem Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Supraślu Pan Walerian Anisimowicz z Białegostoku.

26 marca (2018) w  216 dniu od rozpoczęcia przez Urząd Miejski w Supraślu budowy Przedszkola Samorządowego w Grabówce przy ulicy Leszczynowej, na wieczną rzeczy pamiątkę podpisujemy uroczyście niniejszy dokument, który umieszczamy w kapsule czasu jako świadectwo  Naszych marzeń, starań i pokładanych nadziei.

Niech to Przedszkole będzie miejscem szczęścia, pokoju i radości,  a Najmłodszych wychowuje w poszanowaniu do innych Ludzi i naturalnego środowiska; niech usposabia do umiłowania  Naszej Ojczyzny - Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej oraz utwierdza w przywiązaniu do chrześcijańskich korzeni Naszego Narodu, europejskiego dziedzictwa, piękna, humanizmu, nauki, kultury i sztuki.

Podpisanie tego dokumentu nastąpiło w obecności Sekretarza Stanu w MSWiA w Warszawie, Posła Ziemi Podlaskiej Pana Jarosława Zielińskiego, co zaświadcza się własnoręcznym podpisem."

 

Na zdjęciu (od lewej): Radosław Dobrowolski - Burmistrz Supraśla, Jarosław Zieliński- Sekretarz Stanu w MSWiA, Bohdan Paszkowski - Wojewoda Podlaski

 

 

 

Kalendarium

 Maj 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.