Na przełomie września i października szkoły podstawowe w Sobolewie i Supraślu gościły uczniów wraz i nauczycieli z siostrzanej gminy Grossenkneten (Niemcy). Była to doskonała okazja do wzajemnego poznania, zrozumienia i współpracy młodzieży z obydwu krajów.


Goście mieszkali w polskich rodzinach, aby mieć możliwość uczestniczyć w naszym życiu codziennym. Nie zabrakło wspólnych wyjazdów, podczas których partnerzy mieli okazję poznać Polskę i jej historię. Udział w projekcie rozwija międzykulturowe oraz językowe kompetencje, służy przezwyciężaniu uprzedzeń oraz wspiera wspólną odpowiedzialność za kształtowanie przyszłości Europy.

Wspólnie zwiedzano Białystok, Warszawę i Kazimierz Dolny. W programie były też warsztaty oraz różne zajęcia zorganizowane w szkołach. Najciekawsze okazały się warsztaty sztuki kaligrafii w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz profesjonalny trening rugby Tag, przeprowadzony pod okiem doświadczonego trenera drużyny Rugby Białystok, w Szkole Podstawowej w Sobolewie. Wspaniałym podsumowaniem wizyty  niemieckich gości był zorganizowany przez SSP w Supraślu wieczorek pożegnalny, w którym  towarzyszył  Burmistrz Supraśla – dr Radosław Dobrowolski, dyrektorzy szkół uczestniczących w wymianie oraz rodziny uczniów. Były podziękowania, prezenty i pamiątkowe zdjęcia.

- Należy podkreślić, że nasza polska młodzież stanęła na wysokości zadania - godnie reprezentowała nasze szkoły, gminę i kraj - podsumowałą Marta Boguszewska-Nitkiewicz - nauczyciel języka niemieckiego w Szkole Podstawowej w Sobolewie. - Drodzy Uczniowie! Z wielką przyjemnością udamy się z Wami w przyszłym roku do partnerskiej gminy Großenkneten, do szkoły w Ahlhorn, abyście odkrywali świat i zdobywali pod naszym okiem nowe doświadczenia!


Więcej zdjęć i informacji na temat wymiany na stronie http://szkolasobolewo.com/


Teskt i zdjęcia: Nauczyciele szkół podstawowych w Sobolewie i Supraślu – organizatorzy polsko-niemieckiej wymiany uczniowskiej.

wymiana 2019 8

wymiana 2019 1

wymiana 2019 2

wymiana 2019 3

wymiana 2019 4

wymiana 2019 5

wymiana 2019 6

wymiana 2019 7

Kalendarium

 Lipiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234
293031    

Nadchodzące wydarzenia

Festiwa sztuki teatralnej...

lipiec
piątek
5
Festiwal "Między wierszami" w Supraślu to wydarzenie, które łączy w sobie różne dziedziny...

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.