W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ogrodniczkach odbyła się I Olimpijka Przedszkolaków. (Film - kliknij)

Brały w niej udział drużyny 6-latków z Grabówki, Sobolewa, Supraśla oraz drużyna z naszego przedszkola.

Zorganizowane zawody sportowe miały na celu:

Integracje uczestników;
Zachęcenie do podnoszenia sprawności fizycznej oraz rozwoju cech motorycznych;
Zwrócenie uwagi na rozwój ruchowy dzieci;
Zachęcenie do uprawiania sportu i propagowania zdrowego stylu życia;
Przekazanie i uwrażliwienie uczniów na zasady „fair play”;
Kształtowanie pozytywnych postaw wśród uczestników;
Wprowadzenie elementów zdrowej rywalizacji w życie uczestników;
Dobra zabawa oraz mile spędzony czas w gronie kolegów i koleżanek.

Po przybyciu wszystkich zawodników oraz kibiców, nastąpiło oficjalne otwarcie I Olimpijki Przedszkolnej 2019 r. w Ogrodniczkach, przez panią Dyrektor Agnieszkę Martę Kamieńską oraz panią Wicedyrektor Krystynę Sadowską. Szczególnym akcentem uroczystości był symboliczny bieg ze zniczem symbolizującym czystość, prawdę, światło i wiedzę. Wspólną rozgrzewkę dla małych sportowców poprowadziły uczennice klasy VII, a także zaprezentowały konkurencje, w których rywalizowały 10 osobowe drużyny.

Podczas wszystkich konkurencji mali sportowcy byli głośno dopingowani przez swoich kolegów i koleżanki. W przerwach pomiędzy konkurencjami zostały zaprezentowane pokazy cheerleaderek, pokaz gimnastyczny uczennicy klasy VIII Karoliny Masłowskiej oraz pokaz taekwondo rodzeństwa Nicoli i Dominika Surowiec. Wszyscy uczestnicy z zaciekawieniem obejrzeli profilaktyczne przedstawienie przygotowane przez panią Joannę Fidziukiewicz oraz uczniów kl. III.

Należy podkreślić niesamowite zaangażowanie zawodników podczas wyścigów, a woli walki i zwycięstwa mógłby pozazdrościć im niejeden sportowiec. Warto też wspomnieć, że dzieci były bardzo dobrze przygotowane przez swych opiekunów, a niesione ogłuszającym dopingiem, jak najszybciej pokonywały dystans i zmierzały do mety.
Największą ilość punktów zdobyły przedszkolaki grupy pierwszej z Supraśla i grupy drugiej z Sobolewa. Jednak ze względu na ogromne zaangażowanie, wszyscy mali sportowcy zostali nagrodzeni medalami. Każde Przedszkole otrzymało także puchar.
Na koniec zostały rozstawione stacje gimnastyczne, w których próbowali swoich sił nie tylko zawodnicy, ale także kibice. Podczas Olimpijki na sali gimnastycznej w Ogrodniczkach nie zabrakło świetnego humoru oraz dobrej zabawy sportowej.

Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Supraślu za wsparcie finansowe, dzięki któremu zostały zakupione medale oraz puchary dla małych sportowców. Dziękujemy również Radzie Rodziców, która przygotowała pyszny i zdrowy poczęstunek. Wszystkim dzieciom należą się wielkie gratulacje za rywalizację oraz podziękowania kibicom, a także opiekunom, którzy dopingowali swoich kolegów i koleżanki. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji naszego Zespołu za pomysł i organizację I Olimpijki Przedszkolnej.

autor: Monika Wielogórska, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSP w Ogrodniczkach

Film - kliknij

ASCF7170ASCF7192ASCF7195DSCF2728dppDSCF2719

Kalendarium

 Marzec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
    12
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Nadchodzące wydarzenia

Bieg Tropem Wilczym

marzec
niedziela
3
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 3 marca 2024.godz. 12:00

12:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.