Podczas ferii zimowych, zostało zorganizowane zimowisko w Sportowej Szkole Podstawowej im. F. Mareckiego w Supraślu pod hasłem „Leśne skrzaty na ścieżce zdrowia, przyrody i ekologii”. Z uwagi na reżim sanitarny spowodowany pandemią koronawirusa, udział w nim wzięło jedynie 24 dzieci z różnych środowisk.

Celem wypoczynku było zapewnienie uczniom aktywnego i twórczego spędzania czasu wolnego, kształtowanie postaw prozdrowotnych bez nałogów, zgodnych z naturą, przyrodą i ekologią. Przeprowadzono wiele zabaw integrujących zespół, uczących współpracy i współzawodnictwa oraz cykl zajęć warsztatowych angażujących zmysły, umożliwiających wykazanie się dzieci kreatywnością. Uczestnicy zimowiska brali też udział w zajęciach promujących zdrowy styl życia, bez nałogów, gdzie przy realizacji tematu wykorzystano tablice interaktywne i plansze tematyczne. Zgodnie z zainteresowaniami, dzieci wykonywały prace plastyczno-techniczne rozwijające talenty: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, „Bałwankowa rodzina”, „Serce dla dziadków”, „Maski karnawałowe na bal”, „Moje ulubione zwierzątko leśne” itd.

Dodatkową atrakcją było szlifowanie umiejętności kulinarnych przy wypiekach ciasteczek. Nowością były zajęcia „Małej krawcowej”, gdzie w ramach warsztatów dzieci uczyły się prostego ściegu igłą i maszyną, oraz przyszywania guzików. Wielką atrakcją był wyjazd do Stadniny koni w Cieliczance, gdzie każdy z uczestników zdobywał podstawowe umiejętności jeźdźca, przy bezpośrednim kontakcie z koniem. Ognisko z kiełbaskami, szereg wypraw do lasu w poszukiwaniu tropów zwierząt, zabawy rekreacyjno-integracyjne, udział w grze terenowej z „Podchodami”, zabawy śniegiem i na śniegu to dodatkowe, celowe działania, gdzie dzieci wykazały swe zaangażowanie.


Dziękujemy Gminie Supraśl, za wsparcie powyższego przedsięwzięcia :)

Kalendarium

 Czerwiec 2023 
PnWtŚrCzPtSoN
   123
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.