O obchodach tego ważnego dla Supraśla Święta czytamy na profilu szkoły, że tegoroczne Święto Szkoły i Święto Patrona na pewno pozostanie w naszej pamięci na długi czas. Wspólnie przemaszerowaliśmy kilka kilometrów (niektóre grupy mówiły o 4, inne o 5, a jeszcze inne o 7 kilometrach). Supraskie ulice brzmiały od naszych głosów – był czas na chwile poważne, kiedy to uczciliśmy pamięć o Ferdynandzie Mareckim, zapalając znicze. 

Złożyliśmy też hołd przy Grobie Nieznanego Żołnierza, podziwialiśmy architekturę (m.in. Dom Ludowy, pałac Buchholtzów, domy tkaczy...), rozmawialiśmy o wielokulturowości naszego miasteczka, podaniach i legendach. Następnie udaliśmy się w kierunku uroczyska Glinki, by rozpalić ognisko, zjeść, orzeźwić się wodą prosto z węża strażackiego, graliśmy nawet w piłkę nożną, a w szranki stanęli nauczyciele i uczniowie... Przede wszystkim był to czas wspólny – co cieszy nas najbardziej, ponieważ po tylu miesiącach pracy zdalnej wreszcie mogliśmy poczuć się prawdziwą społecznością.

Uczniowie z nauczycielami odwiedzili także Burmistrza Supraśla Radosława Dobrowolskiego, który to radosne spotkanie opisał na swoim profilu Dzisiaj odwiedziły mnie Dzieci i Młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Ferdynanda Mareckiego z Supraśla wraz ze swoimi Nauczycielami i Wychowawcami. W dniu Święta Patrona Szkoły wędrowali Jego ścieżkami. Przypomnijmy, że Ferdynand Marecki był oficerem Legionów Polskich i podkomendnym gen. WALERIANA Czumy. Walczył o niepodległość Polski. Następnie pełnił funkcję kierownika Szkoły Powszechnej /podstawowej/w Supraślu. Zginął w Katyniu, a jego córka Maryla zmarła na zesłaniu na stepach Kazachstanu. To on zaszczepił tradycję narciarstwa biegowego w Supraślu!Gratuluję Kadrze Nauczycielskiej wspaniałego pomysłu, a młodzieży za aktywne uczestnictwo w jego realizacji!!!

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Sierpień 2022 
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
161718192021
22232425262728
293031    

Nadchodzące wydarzenia

Obchody Święta Wojska Po...

sierpień
poniedziałek
15
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Supraśl na uroczyste obchody Święta Wojska...
07:30

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.