Uczniowie szkoły podstawowej w Supraślu nagrali teledysk do piosenki o patronie szkoły - Ferdynandzie Mareckim.

Utwór powstał kilka lat temu. Słowa i muzykę napisali byli nauczyciele supraskiej szkoły Barbara Moniuszko (ówczesna nauczycielka języka polskiego) i Wojciech Dudziński (nauczyciel muzyki). I choć pieśń stała się hymnem szkoły z biegiem czasu trafiła do szkolnego archiwum.

- Niedawno na zajęciach szkolnego chóru jedna z uczennic przyniosła słowa drugiej zwrotki – powiedziała Agnieszka Joszczyk – Nikitiuk dyrektor szkoły. - I tak słowo po słowie odtworzyliśmy pieśń.

Postanowiono pójść o krok dalej . Nawiązano kontakt z jedną z białostockich firm zajmujących się filmowaniem i tak powstał teledysk.

- Dla uczniów było to niesamowite przeżycie i przygoda ale też bardzo ciężka praca – wspomina Marta Łagoda, nauczyciel muzyki, opiekunka chóru szkolnego.

Uczniowie niemalże od początku roku pracowali nad finalnym efektem. Ale jak sami twierdzą było warto. Teraz mogą podziwiać efekty swojej pracy na szklanym ekranie.

- bardzo się cieszę , że udało nam się zrealizować projekt. To będzie pamiątka dla przyszłych pokoleń – dodała dyrektor szkoły.

sp suprasl teledysk

Kalendarium

 Lipiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234
293031    

Nadchodzące wydarzenia

Festiwa sztuki teatralnej...

lipiec
piątek
5
Festiwal "Między wierszami" w Supraślu to wydarzenie, które łączy w sobie różne dziedziny...

III Światowe mistrzostwa ...

sierpień
sobota
3

14:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.