Młodzi programiści z Supraśla opracowani inteligentne urządzenie do parkowania w terenie.

 

Mateusz Kisiel, Kacper Laskowski, Jakub Kisiel, Jakub Oniszczuk oraz Aleksander Michniewicz z technikum programistycznego w Białymstoku reprezentujący start-up @OmniHub przedstawili koncepcję projektu "Parking dla Ciebie!", którego celem jest poprawa jakości życia poprzez inteligentne rozwiązania monitorujące miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych, dzięki technologii LoRaWAN.

Wizyta w Urzędzie Miejskim w Supraślu miała na celu pozyskanie partnerów do testowania tego rozwiązania, w ramach którego czujnik sprawdzać będzie czy miejsce parkingowe jest zajęte i pokazywać informacje w czasie rzeczywistym w aplikacji.

Projekt obecnie jest w fazie początkowej. Planowane są do przeprowadzenia testy na terenie miasta Supraśl. Proponowana lokalizacja to parking przy Urzędzie Miejskim w Supraślu oraz przy szpitalu uzdrowiskowym.

Urządzenie powstało przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych, ale jeśli  testy wyjdą pozytywnie to być może czujniki będą wykorzystywane w przestrzeniach publicznych, chociażby w Starostwie Powiatowym w Białymstoku, o czym wspomniał obecny na spotkaniu przewodniczący Rady Powiatu Białostockiego pan Zenon Zukowski.

 

infotech czujnij

infotech 2 www

Kalendarium

 Lipiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234
293031    

Nadchodzące wydarzenia

Festiwa sztuki teatralnej...

lipiec
piątek
5
Festiwal "Między wierszami" w Supraślu to wydarzenie, które łączy w sobie różne dziedziny...

III Światowe mistrzostwa ...

sierpień
sobota
3

14:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.