... to tytuł półkolonii zimowych, które zorganizowano  w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Ogrodniczkach w dniach 22.- 26. stycznia. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Były wyjazdy do kina, fikolandu, warsztaty artystyczne, taneczne i kulinarne, gry zręcznościowe oraz (co najważniejsze podczas ferii zimowych) zimowe szaleństwo na sankach. 

 

Głównym celem wypoczynku zimowego było kształtowanie właściwych postaw sprzyjających rozwojowi fizycznemu i emocjonalnemu oraz umiejętności współpracy w grupie, poprawa stanu zdrowia i kondycji fizycznej, a także nauka samodzielności i współdziałania w grupie oraz rozwijanie umiejętności artystycznych.

Dzieci podczas trwania zimowiska wzięły udział w dwóch wycieczkach. Wyjechaliśmy do kina Helios na film pt. „Teddy i mapa skarbów” oraz  do Fikolandu. Staraliśmy się urozmaicić czas naszego pobytu w szkole. W pierwszy dzień odbyły się warsztaty kulinarne. Powstały na nich pyszne gofry z owocami i bitą śmietaną oraz babeczki z czekoladą. Wszystkim oczywiście bardzo smakowały. Kolejne dni, to kolejne niespodzianki. Byliśmy oczywiście na sankach, lepiliśmy bałwana bo zima w tym roku dopisała. Ciekawym punktem naszego zimowiska były warsztaty artystyczne decoupage. Powstały na nich pięknie udekorowane słoiczki i puszki. Niektóre z dzieci po raz pierwszy zetknęły się z tą techniką i  bardzo przypadła im do gustu. Codziennie bawiliśmy się na holu szkoły w zabawy ruchowe zręcznościowe.
Na zakończenie naszej przygody odbyły się warsztaty taneczne- zumba poprowadzone przez p. Basię - instruktorkę szkoły tańca Paaro. Ostatnim punktem zimowiska było wspólne podsumowujące ognisko z ciepłym bigosem, kiełbaskami i herbatą. Szkoda, że to już koniec!!!

Opiekunowie – wychowawcy:
Urszula Bach – Pieńkowska i Agnieszka Gierszyn - Świrydowicz

Kalendarium

 Czerwiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
     12
3456789
101112131415
17181920212223
24252627282930

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.