„Pszczółki” z Przedszkola im. Jana Pawła II w Supraślu wysyłają pocztówki i odkrywają zalety poczty.

W dzisiejszych czasach pisanie do kogoś listów czy wysyłanie pocztówek z pozdrowieniami odchodzi w niepamięć. Każdy woli napisać SMS-a, maila, czy wiadomość na portalu społecznościowym, bo tak jest łatwiej, wygodniej oraz szybciej. Ale czy oby jest tak na pewno?

Chcemy od najmłodszych lat przekazać dzieciom tą ciekawą formę komunikowania się jaką jest wysyłanie listów i pocztówek, dlatego grupa „Pszczółki” z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Supraślu zdecydowała się dołączyć do ogólnopolskiego projektu i rozpoczynamy pocztówkową przygodę z innymi przedszkolami.

Projekt „Pocztówkowe Przedszkole” polega na wymianie listów i pocztówek z innymi przedszkolami z całej Polski. W trakcie realizacji projektu dzieci wybiorą się na wycieczkę na Pocztę oraz bliżej poznają zawód Listonosza, a także dowiedzą się jaka jest cała droga listu począwszy od napisania do dostarczenia go dla odbiorcy Mamy nadzieję, że owocami tej pracy będzie świetna zabawa, a w przyszłości być może współpraca pomiędzy zaprzyjaźnionymi przedszkolami z całego kraju. Mamy również nadzieję, że nasi podopieczni poprzez tą akcję nie odejdą od tej wspaniałej formy komunikowania się z innymi i będą ją szerzyć dalej.

Opracowanie:
Anna Czyżewska
Joanna Bereś

 

 

Kalendarium

 Maj 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.