dot. fragmentu artykułu pt. „ Przedszkole w Grabówce będzie później, Ponad setka dzieci czeka”

Urząd  Miejski w Supraślu prostuje informację upublicznioną w dostępnym nieodpłatnie na portalu poranny.pl fragmencie artykułu pt. „ Przedszkole w Grabówce będzie później, Ponad setka dzieci czeka”.

Z dostępnej nieodpłatnie części artykułu wynika, że na skutek opóźnień w budowie Przedszkola Samorządowego w Grabówce dzieci  „zostały na lodzie”.

Informujemy, że w sierpniu br. do rodziców dzieci przyjętych do Przedszkola Samorządowego w Grabówce zostały wysłane listy informujące o opóźnieniu w otwarciu nowej placówki edukacyjnej oraz zaproszenia na spotkanie z Burmistrzem Supraśla i Dyrektor Przedszkola, na którym to władze gminy zapewniły, że wszystkie przyjęte do Przedszkola Samorządowego w Grabówce od dnia 03 września do momentu otwarcia budynku przy ul. Leszczynowej w Grabówce otrzymają odpowiednią opiekę w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Sobolewie oraz w pomieszczeniach byłego Niepublicznego Przedszkola „Smerfy” przy ul. Szosa Baranowicka 94, które od 01.09.2018r. pełni rolę przedszkola samorządowego.


Burmistrz Supraśla zabezpieczył środki finansowe w budżecie Gminy Supraśl oraz podjął stosowne kroki zapewniając opiekę dla dzieci zakwalifikowanych do Przedszkola Samorządowego w Grabówce w przygotowanych na przyjęcie nowych przedszkolaków lokalach zastępczych. Z tego rozwiązania skorzystała prawie połowa rodziców przyjętych dzieci.


Żadne dziecko przyjęte do Przedszkola Samorządowego w Grabówce nie zostało od nowego roku szkolnego bez opieki.

Kalendarium

 Czerwiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
     12
3456789
101112131415
17181920212223
24252627282930

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.