To już VI edycja Sztafety Niepodległości, podczas której młodzież z polski, ale też z Kazachstanu, Białorusi, Ukrainy, Rosji i Azerbejdżanu biegnie dla upamiętnienia Bitwy Niemeńskiej.

Młodzież biorąca udział w sztafecie zatrzymała się w Kopnej Górze, aby na cmentarzu Powstańców Listopadowych oddać hołd poległym pod Sokołdą bohaterom. -  Cieszę się, że tu jesteście.Ten cmentarz, to ważne miejsce, upamiętniające walkę o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Cześć i chwała tym, którzy oddali za nią życie! - powiedział w krótkim przesłaniu do młodych burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski.

Następnie uczestnicy sztafety wzięli udział w polowej Mszy Świętej, oraz złożyli znicze i kwiaty na grobach powstańców. Zapoznali się także z historią tego miejsca pamięci, którą także przedstawił pokrótce burmistrz.

Sztafeta Niepodległości organizowana jest już po raz kolejny przez Stowarzyszenie Historyczne im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej z okazji Bitwy Niemeńskiej, która się rozegrała na ziemi sokólskiej. Jest to honorowy bieg, w którym uczestniczy młodzież z Sokólszczyzny, ale także z pozostałych części województwa - z Ogrodniczek, Supraśla, Sobolewa, a także z krajów Europy Środkowschodniej. Jak stwierdziłKrzysztof Oszer, współorganizator sztafety: – Wzorowaliśmy się na Sztafecie Niepodległości organizowanej przez polskich harcerzy z Wilna. Postanowiliśmy zaszczepić ten pomysł na Sokólszczyźnie i cieszymy się, że się przyjął.

Kopna1

Kopna4

 Kopna5Kopna2Kopna3Kopna6

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Sierpień 2022 
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
161718192021
22232425262728
293031    

Nadchodzące wydarzenia

Obchody Święta Wojska Po...

sierpień
poniedziałek
15
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Supraśl na uroczyste obchody Święta Wojska...
07:30

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.