Treningi odbyły się w  Sportowej Szkole Podstawowej w Supraślu.  Wzięło w nich udział 16 osób, a także 7 dzieci z kolonii letnich w 26. sierpnia.  Uczestnicy wykonywali szereg ćwiczeń, gier i zabaw ogólnorozwojowych, które miały za cel  poprawienie  ogólnej kondycji i  sprawności fizycznej.

W części specjalistycznej młodzi adepci poznawali podstawowe techniki karate, a  osoby z grupy zaawansowanej doskonalili wcześniej poznane techniki i ich kombinacje, jak również trenowano różne formy walki, w tym walki sportowej. 

Zawodnicy  ,,Bushido” Supraśl  przygotowywali się do kolejnych startów w zawodach regionalnych, a także ogólnopolskich ze szczególnym uwzględnieniem  konkurencji kata. Ćwiczono m.in. kata: Jion  i Empi - ,,Jaskółka”,  które należą do form bardziej zaawansowanych. Podczas zajęć przekazano najważniejsze  informacje z zakresu historii karate ze szczególnym uwzględnieniem stylu shotokan (m.in. zapoznano z twórcą stylu Gichin Funakoshim) i kwestii etycznych związanych z ćwiczeniem  sztuk obronnych. 

Omówiono też   podstawowe aspekty związane z  ćwiczeniem karate  jako sportu olimpijskiego i przedstawiono informacje o przygotowaniach zawodników karate do igrzyskach olimpijskich w Tokyo w 2020 r.  

Przedstawiono zagadnienie aktywnego trybu życia jako receptę na utrzymanie dobrego samopoczucia i dobrej kondycji fizycznej.  W akcji ,,Lato z karate shotokan” wzięły też udział  3 osoby przyjezdne, które postanowiły aktywnie spędzić czas wolny poprzez udział w naszych zajęciach. Poruszono  też  kilkakrotnie temat  przeciwdziałania  zagrożeniom wynikających z  korzystania  z nieodpowiednich  do wieku stron internetowych, cechujących się agresywnością,  brutalnością i wulgaryzmami, które  mogą wywierać negatywny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży oraz właściwych reakcji w sytuacjach zagrożeń uzależnieniami (narkomania, alkoholizm).

2

3b4

 

Kalendarium

 Czerwiec 2023 
PnWtŚrCzPtSoN
   12
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Nadchodzące wydarzenia

Dzień Dziecka w Sowlanach

czerwiec
niedziela
4
Boisko przy świetlicy wiejskiej w Sowlanach (ul. Świętego Krzyża 9)
12:00 - 15:00
12:00

Dzień Dziecka w Ciasnem

czerwiec
niedziela
4
Boisko przy świetlicy wiejskiej w Ciasnem ul. Zielona 3
16:00 - 19:00
 
...
16:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.