Już wkrótce na kanale Youtube oraz profilu Fb CKiR w Supraślu pojawią się filmy, spektakle, wirtualne spacery, czytane bajki, a nawet warsztaty plastyczne. Wszystko po to, by urozmaicić mieszkańcom czas spędzony w domu.

Pracownicy Centrum Kultury i Rekreacji przygotowują nową ofertę. Chętni będą mogli obejrzeć filmiki przygotowane przez instruktorów plastyki i wykonać prace w domu, a najmłodsi posłuchać bajek czytanych przez panie bibliotekarki. To tylko niektóre z propozycji.

Będzie sporo się działo, tyle że w internecie. Tam właśnie pracownicy CKiR przenoszą całą swoją aktywność.

- Oczywiście nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu między ludźmi, ale w obecnej sytuacji nie jest on możliwy. Ponieważ dzieci przebywają w tej chwili w domu, a także wielu rodziców pracuje zdalnie postanowiliśmy przygotować dla nich ofertę dostępną online – mówi Łukasz Lubicz Łapiński, dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu.

W tym celu CKiR rozbudowuje swój kanał na Youtube oraz profil na Facebooku. Na stronie internetowej centrum pojawi się zaś specjalna zakładka. To tam pracownicy będą umieszczać linki do ciekawych wydarzeń kulturalnych. Będą to filmy, spektakle, wirtualne spacery itp., oczywiście wszystkie bezpłatne i pochodzące z legalnych źródeł.

W tej chwili instruktorzy z CKiR nagrywają własne filmy. Już wkrótce pojawi wideo instruktaż pokazujący, jak w warunkach domowych zrobić ciekawe prace plastyczne. Albo wykorzystać rzeczy dostępne w domu i zagrać w grę planszową. Z kolei panie z biblioteki będą czytać najmłodszym bajki, a następnie umieszczać nagrania na kanale Youtube. Jest plan, by co tydzień nagrywać jeden filmik,

- Staramy się w ten sposób zrekompensować najmłodszym brak zajęć dodatkowych, które odbywały się w CKiR – mówi dyrektor Lubicz Łapiński. - W związku z zagrożeniem epidemicznym byliśmy zmuszeni do odwołania nie tylko tych zajęć, ale i wielu zaplanowanych wydarzeń kulturalnych.

 

W sumie odwołano kilkanaście imprez, które miały się odbyć do czerwca. Wśród nich m.in. Paschalia, cykl koncertów Wiosna Chopinowska czy Dzień Dziecka. Niektóre wydarzenia zostaną przeniesione na jesień. Będą to choćby Dni Supraśla, które pierwotnie miały się odbyć w czerwcu czy też festiwal Uroczysko, który w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia.

- Cały czas pracujemy nad nowymi rozwiązaniami i jesteśmy otwarci na propozycje mieszkańców. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie, oczekiwania to może się z nami skontaktować telefonicznie, bądź mailowo – zachęca dyrektor CKiR.

 

 

Kalendarium

 Grudzień 2023 
PnWtŚrCzPtSoN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.