Zapraszamy do lektury relacji napisanej przez jedną z Uczestniczek Konkursu. Województwo Podlaskie i oczywiście Gminę Supraśl reprezentowało Koło z Karakul! To Wielki dla nas Honor, ponieważ nasze Panie konkurowały z Kołami Gospodyń Wiejskich posiadającymi kilkudziesięcioletnią tradycję działania. A więc czytajmy...

Koło Gospodyń Wiejskich w Karakulach w roku bieżącym złożyło swoją ofertę do konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o "Nagrodę Małżonki Prezydenta RP". Konkurs był 2 etapowy. Nasz wniosek zgłoszony na etapie wojewódzkim prezentujący naszą działalność z okresu 2-ch lat został wysoko oceniony przez kapitułę Kancelarii Prezydenta. Zdobyliśmy I miejsce w województwie podlaskim i prawo reprezentowania województwa w konkursie ogólnokrajowym.

Było to przedsięwzięcie, które w tak krótkim czasie, wymagało dużo pracy, przygotowań i środków finansowych. Wsparcie finansowe oraz dyplomy z gratulacjami otrzymaliśmy od Pana Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Pana Burmistrza Supraśla dr Radosława Dobrowolskiego.

Pan Wojewoda Bohdan Paszkowski w dniu 15 czerwca br. osobiście odwiedził nasze Koło w świetlicy w Karakulach. Otrzymaliśmy piękny grawerton z gratulacjami oraz robot wieloczynnościowy, który usprawni nasze poczynania kulinarne.

Nasze Koło zaprezentowało po krótce Obrzęd Weselny, z którym wystąpiliśmy podczas finału ogólnopolskiego w dniu 19 czerwca br. w Otrębusach - siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze". Wprawdzie nie zostaliśmy laureatami, ale jesteśmy finalistami. Dostąpiliśmy również zaszczytu spotkania z Pierwszą Damą - Panią Agatą Kornhauser-Dudą, której zaprezentowaliśmy nasz stół weselny. Otrzymaliśmy od Pani Prezydentowej wejściówkę do ogrodów prezydenckich. Będziemy też uczestnikami Dożynek Prezydenckich w dniu 28 sierpnia br. w Warszawie, gdzie będą wręczane nagrody i wyróżnienia.

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Listopad 2021 
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.