Zakończono już zapisy uczestników widowiska historycznego Noc Kopnej Góry. które odbędzie się 21 sierpnia. Zainteresowanie udziałem w tej ciekawej imprezie przerosło oczekiwania organizatorów. W tym roku oprócz nocnej wędrówki po puszczy, rekonstrukcji i gawęd w braterskim kręgu przy ognisku, będzie też spotkanie ze znaną osobą oraz piękny koncert.

IMG 9636„Informujemy o zamknięciu zapisów na udział w NOCY KOPNEJ GÓRY 2021. Miejsca na liście uczestników oraz liście rezerwowej zostały wyczerpane. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie, żałujemy, że nie możemy przyjąć wszystkich chętnych.” - czytamy na profilu Facebook Nadleśnictwa Supraśl, które jest głównym organizatorem imprezy.  Nadleśnictwo przypomina również, że wszyscy chętni, bez ograniczeń, mogą wziąć udział w imprezach towarzyszących Nocy Kopnej Góry, przygotowanych przez Uzdrowisko Supraśl. Imprezy te odbędą się w dniu 20 sierpnia (piątek) w Supraślu.

Tego dnia o godzinie 19.00 w supraskim amfiteatrze będzie miał miejsce koncert Lecha Makowieckiego, któremu towarzyszyć będzie zespół Zayazd. Tego samego dnia i w tym samym miejscu, tyle że o godzinie 20.00, z mieszkańcami Supraśla oraz wszystkimi zainteresowanymi, spotka się Adam Sikorski, autor znanego programu telewizyjnego „Było, nie minęło”. Opowie on o swojej ciekawej pracy i odkryciach historycznych, zarejestrowanych kamerami ekipy programu „Było nie minęło”. Na zakończenie tego niesamowitego dnia będzie można obejrzeć ciekawy film w kinie letnim, które swoje pokazy prezentuje w Supraślu od początku wakacji.

noc kopnej gory 01Główne wydarzenia Nocy Kopnej Góry odbędą się w sobotę 21 sierpnia. Niezapomnianych wrażeń dostarczy nocny spacer ścieżkami Arboretum w Kopnej Górze. Przewodnicy opowiedzą o historii tego miejsca, o dawnych, dramatycznych wydarzeniach z nim związanych. „Dzięki udziałowi rekonstruktorów nasza wędrówka stanie się okazją do spotkania z cieniami przeszłości.”- zapewniają organizatorzy. Kopna Góra jest świadkiem ważnych wydarzeń z dziejów Powstania Listopadowego, Styczniowego a także zmagań żołnierzy zbrojnego podziemia z okupantami.

Pierwsza edycja widowiska Noc Kopnej Góry miała miejsce w 2018 roku i związana była z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Miało to być wydarzenie jednorazowe. Jednak dobre przyjęcie przez uczestników, którym spodobała się taka żywa forma opowieści o naszej polskiej, a przede wszystkim lokalnej historii, skłoniło pracowników Lasów Państwowych do kontynuacji wydarzenia w kolejnych latach. Obecnie jest to już IV edycja tego wydarzenia, które wpisuje się na stałe miejsce cyklicznych, letnich imprez odbywających się na ziemi supraskiej.

Adam Białous

Kalendarium

 Marzec 2023 
PnWtŚrCzPtSoN
  12345
6789101112
13141516171819
2021222324
283031  

Nadchodzące wydarzenia

Wiosna Twórców Supraśl 20...

marzec
sobota
25
Targowisko rękodzieła i spotkania ze sztuką w różnych miejscach. Wszyscy Twórcy pochodzą...

Na Jedwabnym Szlaku - Uzb...

marzec
poniedziałek
27
Wystawa fotografii Igora Strojeckiego z podróży śladami jego pradziadka Leona Barszczewskiego...
13:00

Spotkanie dla pracodawców...

marzec
środa
29

10:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.