×

Uwaga

Simple Image Gallery Notice: It looks like PHP's 'GD Image Library' is not installed/enabled on your system. Please ask your hosting company to enable/install it.

W sobotę (18.11.2023) w Legnicy (obok Wrocławia) w Hali Widowiskowo Sportowej przy ulicy Lotniczej 52
odbył się „Puchar Polski w Karate Sportowym - Legnica Open 2023”. Shihan Grzegorz Żendzian pokonał konkurencję i wywalczył pierwsze miejsce w kategorii kata!
Organizatorem zawodów był Klub Karate Shotokan TORA i Polski Związek Karate. Uroczyste rozpoczęcie turnieju wraz z wieloma najbardziej znanymi postaciami karate w Polsce zostało zaplanowane na godzinę 9:00, a konkurencje były podzielone na kategorie wiekowe. Przed rozpoczęciem Pucharu zostały wręczone nagrody specjalne: dla najmłodszego zawodnika - Bruno Urban z KKS TORA oraz dla najstarszego zawodnika - Jan Zieliński z UKS Hitotsu Ostrzeszów. Wyjazd startowy Shihana Grzegorza mimo pierwszych opadów śniegu udało się zorganizować bez większych przeciwności losu, przy którym asystowali Sensei Paweł i Senpai Przemysław. Warto wspomnieć, że odległość dzieląca nas od miejsca zawodów wymagała sporego czasu na przebycie, gdyż w jedną stronę było to około 640 kilometrów. Rywalizacja sportowa rozpoczęła się od konkurencji Kata. W końcu nadszedł czas na zawodników grupy Masters i poszczególni mistrzowie zostali wywołani przez organizatora do startu. Shihan Grzegorz Żendzian w konkurencji „KATA Masters 55-60 lat mężczyzn” wygrał wszystkie pojedynki i zajął pierwsze miejsce. W jego wykonaniu m.in można było ujrzeć kata Gojūshiho Sho, którego wykonanie zostało docenione jednogłośnym werdyktem sędziów. Kolejno drugie i ex aequo trzecie miejsce zdobili: Jerzy Urban z Bushidan Oleśnica, Zdzisław Salamon z UKS Hitotsu Ostrzeszów, Ladislav Plevák z ŠSK karate Karviná CZECHY. Po udanym starcie i chwili przerwy odbyło wręczenie nagród. Dla uczestników turnieju wręczał je: Wiceprezes Polskiego Związku Karate Wacław Antoniak, a także Prezes Dolnośląskiego Związku Karate Janusz Piepiora oraz sponsor turnieju Właściciel firmy Międzynarodowy Transport Towarowy - Daniel Berezowski, Wiceprezes KKS TORA Robert Kamiński. Serdecznie gratulujemy Shihanowi Grzegorzowi, ale również składamy wyrazy uznania jego najwyższej klasy rywalom. Brawo!
Tym samy Shihan Grzegorz w tego typu zawodach powtórzył swoje osiągnięcie z 2019 roku, kiedy to na „Pucharze Polski Karate Shōtōkan Masters PZK” w Poznaniu zdobył złoty medal w konkurencji kata 45-49 lat. Wcześniej w 2016 roku na „II Pucharze Polski Karate Shōtōkan MASTERS” w Suchym Lesie obok Poznania wywalczył brąz.