Widowiskowe, wzruszające, budzące uśmiech a nawet wyciskające łzy wzruszenia… te słowa chyba najlepiej opisują emocje jakie towarzyszyły podczas III Przeglądu Kolęd i Pastorałek Wielowyznaniowych, który odbył się 11 stycznia w supraskim Domu Ludowym.

W subtelny, lekko humorystyczny ale przede wszystkim dosadny sposób pokazano to, co w okresie bożonarodzeniowym jest najważniejsze: miłość, otwarcie na drugiego człowieka i bezinteresowna pomoc innym.

We czwartek 11 stycznia supraski Dom Ludowy wypełnił się po brzegi kolędnikami, pastuszkami, aniołkami czyli uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej i szkół z powiatu białostockiego, augustowskiego, monieckiego, sokólskiego i Białegostoku. Kilkadziesiąt osób chciało zaprezentować się podczas III Przeglądu Kolęd i Pastorałek Wielowyznaniowych, zorganizowany przez Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej w Łaźniach.

 

Cel był jeden – choć na chwilę zwolnić i wrócić do tych czasów, kiedy z wypiekami na twarzy czekaliśmy na pierwszą gwiazdkę na niebie, by wspólnie z najbliższymi przełamać się opłatkiem i zasłuchać w dźwiękach kolęd.

Udało się i to w sty procentach. Śpiewali wszyscy: uczestnicy przeglądu, widownia, zaproszeni goście. Nie zabrakło też tradycyjnych jasełek, nawiązujących do współczesnej pogodni za pieniądzem i karierą.

 

Kalendarium

 Kwiecień 2023 
PnWtŚrCzPtSoN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.