1 czerwca już po raz ósmy ruszy Piknik Militarny „Misja Wschód”. Wydarzenie to zdążyło  wpisać się na stałe w kalendarz imprez naszej gminy. W w tym roku będzie miało wyjątkowo bogatą oprawę, w którą zaangażują się grupy rekonstrukcyjne i służby mundurowe z całego kraju. O szczegółach poinformowano na specjalnej konferencji, której uczestnikiem był również Burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski.

 

W tym roku będzie miało wyjątkowo bogatą oprawę, w którą zaangażują się grupy rekonstrukcyjne i służby mundurowe z całego kraju. O szczegółach poinformowano na specjalnej konferencji, której uczestnikiem był również Burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski.

 

Piknik Militarny jest wynikiem owocnej współpracy Stowarzyszenia „Czemu By Nie” z władzami Supraśla i Białegostoku. Na dzisiejszej konferencji nie mogło więc zabraknąć przedstawicieli obu samorządów. Zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki podkreślił, że początek tegorocznego pikniku wypada w Dniu Dziecka, zatem wiele atrakcji będzie skierowanych właśnie do najmłodszych. Białystok zorganizuje też specjalne kursy autobusów, dzięki którym będzie można się dostać z centrum miasta do Ogrodniczek.

To już ósma edycja imprezy – podkreślił z kolei Radosław Dobrowolski – nie byłaby ona możliwa, gdyby nie zaangażowanie pasjonatów i społeczników, którzy zarazili swym entuzjazmem samorządy Supraśla i Białegostoku. Piknik stanowi nie tylko rozrywkę, ale też lekcję patriotyzmu i pozwala zaznajomić się z historią i obyczajami wojskowymi. Absolutnie musicie Państwo być na tej imprezie – zwrócił się Burmistrz do zebranych, zachęcając do odwiedzenia Ogrodniczek, gdzie odbędzie się większość pokazów. Potem głos zabrał główny organizator – prezes „Czemu By Nie” Wojciech Hernik.

- Zapraszam wszystkich na tegoroczny piknik. Będzie bardzo dużo militariów i sprzętu wojskowego, w tym egzemplarze, których nie uświadczy się w żadnych muzeum na terenie Polski. Przez dwa dni, co kilkanaście minut będą odbywać się pokazy grup rekonstrukcyjnych, a po południu także pokazy służb mundurowych – Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej i 18 Pułku Rozpoznawczego, a także leśników z Nadleśnictwa Supraśl. Każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie.

„Misja Wschód” zacznie się 1 czerwca pokazem sprzętu na rynku w Białymstoku i paradą ulicami miasta. W Ogrodniczkach zorganizowany zostanie Dzień Dziecka w stylu militarnym, z przejażdżkami pojazdami, skakańcami i grochówką. 2 czerwca rekonstruktorzy przeniosą się do Supraśla, gdzie zaprezentują swoje umiejętności, po czym w szyku paradnym przejadą do Ogrodniczek. Tam też w południe nastąpi uroczyste otwarcie pikniku. W niedzielę impreza ruszy o 10.00, a zakończy ją główna rekonstrukcja odwzorowująca starcia frontowe z 1944 r. z udziałem czołgów i artylerii.

To już ósma edycja imprezy, któa nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie pasjonatów i społeczników, którzy zarazili swym entuzjazmem samorządy Supraśla i Białegostoku – podkreślił Radosław Dobrowolski Burmistrz Supraśla (przy mikrofonach) podczas konferencji prasowej

Kalendarium

 Kwiecień 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.