17 czerwca na Plaży Miejskiej w Supraślu odbyło się podsumowanie XXV Konkursu Plastyczno-Literackiego „Bezpieczeństwo nad wodą w okresie lata 2018” i XXV Zawodów w Ratownictwie Wodnym i Medycznym Dzieci i Młodzieży. Wydarzenia te zostały objęte honorowym Patronatem Burmistrza Supraśla.

Organizatorami byli: Uczelnia Jańskiego W Łomży, Vi Liceum Ogólnokształcące Im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku, Towarzystwo Zapobiegania Tonięciom i Ratowania Tonących w Białymstoku, Studio Sportowo-Rekreacyjne „Salto” W Białymstoku, Klub Karate Shotokan Bushido Supraśl


Zawody w Ratownictwie Wodnym i Medycznym Dzieci i Młodzieży odbył się na terenie kąpieliska na Plaży Miejskiej w Supraślu. Teren kąpieliska zabezpieczali ratownicy wodni z Towarzystwo Zapobiegania Tonięciom i Ratowania Tonących W Białymstoku: Patryk Milewski, Jakub Sałak, Filip Cesnowski, Grzegorz Kobus. Sędziami zawodów byli: Antoni Roman, Andrzej Olchowik, Robert Kosiński, Grzegorz Żendzian. Funkcję biura zawodów i wykonywanie zdjęć wypełniała Małgorzata Roman.

Program i wyniki:
9.15 - powitanie zespołów uczestniczących w XXV Konkursie Plastyczno-Literackim „Bezpieczeństwo nad wodą w okresie lata 2018” i XXV Zawodach w Ratownictwie Wodnym i Medycznym Dzieci i Młodzieży.
9.15 - 9.45 Podsumowanie XXV Konkursu Plastyczno-Literackiego „Bezpieczeństwo nad wodą w okresie lata 2018” i wręczenie nagród.
9.45 - 10.05 pokaz karate w wykonaniu 35 zawodników Klubu Karate Shotokan Bushido w Supraślu i
Młodzieżowego Klubu Sportów Walki Szogun w Białymstoku pod kierunkiem Grzegorza Żendziana.
10.05 -1030 pokaz udzielania pierwszej pomocy przez zespół Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku i zespół Grupy Ratowniczej Nadzieja w Białymstoku.
10.30 - 10.50 pokaz sprzętu ratowniczego - wóz bojowy straży pożarnej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.
10.50 - 11.10 pokaz bezpośredniej akcji ratowniczej i posługiwanie się podręcznym sprzętem ratowniczym w wykonaniu ratowników wodnych z Towarzystwa Zapobiegania Tonięciom I Ratowania Tonących.
11.10 - 15.00 przeprowadzenie 4 konkurencji XXV Zawodów w Ratownictwie Wodnym i Medycznym Dzieci i Młodzieży i wręczenie dyplomów, medali i nagród. Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach:
1. Bieg „chorągiewki”, w kategorii indywidualnej (startowało 37 zawodników) – zwycięzcy: Błażej Kozub – I miejsce, Wiktor Kosiński – I miejsce, Hanna Wisłocka – I miejsce, Zuzanna Koźbiel – II miejsce, Magda Bogucka – III miejsce.
2. Rzut Rzutką rękawową do celu, w kategorii rodzin (startowało 16 rodzin) – zwycięzcy: Weronika, Aleksander i Władysław Puławscy - I miejsce, Paweł, Mariusz i Agnieszka Wisłoccy – II miejsce, Zofia, Paweł, Anna Garstka – III miejsce.
3. Holowanie manekina, w kategorii indywidualnej (startowały 42 osoby) – zwycięscy: Przemysław Biedź – I miejsce, Krzysztof Giba – II miejsce, Piotr Zakrzewski – III miejsce.
4. Ratowanie z deską ratowniczą, w kategorii indywidualnej (startowało 46 osób) – zwycięzcy: Roksana Karwowska – I miejsce, Kacper Janowicz – II miejsce, Błażej Kozub – III miejsce.
W XXV Konkursie Plastyczno-Literackim „Bezpieczeństwo nad wodą w okresie lata 2018” brało udział 249 uczestników z Białegostoku, Wasilkowa, Korycina, Supraśla.


Laureaci konkursu:
kategoria: prace plastyczne o tematyce bezpieczeństwa nad wodą i ekologii: Monika Bochenko, Karolina Ołdziejewska, Karolina Gajewska (Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Korycinie),
kategoria: prace literackie, opowiadanie – Jakub Kloza (Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Korycinie),
kategoria: prace literackie, hasło – Kacper Iłendo, Natalia Lewicka, Aleksandra Siniło, Natalia Rutkowska (Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Korycinie),
kategoria: prace literackie, wiersz – Martyna Zapolska, Klaudia Golińska, Julia Krzymińska, Milena Fiedorczuk, Barbara Łukianiuk, Anna Cieloszczyk, Gabriela Stoma, Zuzanna Żuk, Piotr Dunaj, Joanna Półtorak, Gabriela Żukowska, Julia Hapunik, Urszula Łempicka, Aleksandra Mojsa, Szymon kowalewski, Zofia Matwiejuk, Marta Karpienia (X Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku), Aleksandra Mojsak, Marcin Kozłowski, Krzysztof Prószyński (Zespół Szkół Katolickich w Białymstoku), Natalia Karabowicz, Mariusz Siwicki, Sylwia Puzanowska, Emilia Lisowska, Jakub Chociej (Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Korycinie).
Najwięcej laureatów przygotowała mgr Irena Sokół z X Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku i mgr Małgorzata Glińska ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Korycinie.
Osiągnięte rezultaty
Uczestnicy konkursu:
a. poznali zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą w okresie lata,
b. dowiedzieli się o stanach zagrożeń nad wodą,
c. uczyli się wrażliwości artystycznej i estetycznej,
d. poznali standardy udzielania pierwszej pomocy nad wodą,
e. doskonalą techniki plastyczne i formy wypowiedzi literackich,
f. spędzili bezpiecznie i w miłej atmosferze czas oraz nawiązali nowe pożyteczne kontakty z innymi uczestnikami konkursu i ratownikami wodnymi,
g. prace laureatów konkursu zostaną opublikowane w książce poświęconej jubileuszowi XXV-lecia Towarzystwa Zapobiegania Tonięciom i Ratowania Tonących w Białymstoku
Sprawozdanie z XXV Konkursu Plastyczno-Literackiego „Bezpieczeństwo nad wodą w okresie lata 2018” i XXV i Zawodów w Ratownictwie Wodnym i Medycznym Dzieci i Młodzieży w dniu 17.06.2018 sporządziła Małgorzata Roman

 

 

 

 

 

Kalendarium

 Luty 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Nadchodzące wydarzenia

Bieg Tropem Wilczym

marzec
niedziela
3
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 3 marca 2024.godz. 12:00

12:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.