Dwunastoosobowa reprezentacja Rady Seniorów Gminy Supraśl wyjechała na zaproszenie Prezydenta Zgierza z wizytą do partnerskiej gminy.

Była to swoistego rodzaju rewizyta, gdyż w 2017 roku władze Zgierza wraz zgrupą seniorów odwiedzili Supraśl.

Wyjazd odbył się w dniach 23-25 sierpnia. W programie wizyty było m.in. zwiedzanie XII-wiecznej bazyliki romańskiej w Tumie koło Łęczycy oraz Term w Uniejowie. W piątek tuż po zwiedzaniu centrum Zgierza odbyło się oficjalne spotkanie z władzami miasta. W obecności Prezydenta Zgierza Pana Konrada Staniszewskiego oraz przybyłego Burmistrza Supraśla Pana Radosława Dobrowolskiego odbyło się spotkanie seniorów Zgierza i Supraśla w świetlicy środowiskowej w Mieście Tkaczy. Podkreślano ścisle związki obu miast, ich wspólną historię, zaplanowano dalszą współpracę i wymieniono upominkami.

Następnie zwiedzano kulturowe Miasto Tkaczy oraz Muzeum Miasta Zgierza.

Wieczorem odbyło się spotkanie z Radą Seniorów Powiatu Zgierskiego z jej Przewodniczącym Panem Sławomierzem Janiszewskim na czele.W spotkaniu udział wzięła Pani Alicja Łęcka wiceprezes Uniwersytetu III Wieku w Zgierzu. Spotkanie odbyło się w niezwykle serdecznej atmosferze. Było wspólne śpiewanie,przemowy,recytacje,a nawet tańce. Zaproszono seniorów zgierskich do złożenia wizyty w Supraślu w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Sobotni powrót do domu rozpoczął się zwiedzaniem Twierdzy Modlin, jednej z największych do niedawna czynnych fortyfikacji w Polsce.

Wyjazd należy uznać za wyjątkowo udany,pozwalający na lepszą integację członków Rady.W trakcie wyjazdu odbyła się sesja Rady Seniorów, w trakcie której ustalono i przyjęto plan pracy Rady do końca 2018 r.

Korzystając z okazji Rada Seniorów Gminy Supraśl pragnie tą drogą złożyć podziękowania wszystkim tym, dzięki którym wyjazd doszedł do skutku i był doskonale zorganizowany.

Krzysztof Wolfram - Przewodniczący Rady Seniorów Gminy Supraśl

Zwiedzanie XII-wiecznej bazyliki romańskiej w Tumie koło Łęczycy

Spotkanie w świetlicy w Mieście Tkaczy

Na zdj. (od prawej) Prezydent Zgierza Konrad Staniszewski oraz Burmistrz SupraślaRadosław Dobrowolski

Przewodniczący Rady Seniorów Gminy Supraśl - Krzysztof Wolfram wręczył Prezydentowi Zgierza podlaskie przysmaki

Zwiedzanie Muzeum Miasta Zgierz

Tu, gdzie kręcono "Idę"

Wizyta w Twierdzy Modlin

Kalendarium

 Luty 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Nadchodzące wydarzenia

Bieg Tropem Wilczym

marzec
niedziela
3
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 3 marca 2024.godz. 12:00

12:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.