29 września odbył się jubileuszowy koncert chóru parafii NMP Królowej Polski w Supraślu pod batutą Janusza Fidziukiewicza.


Trudno uwierzyć, ale minęło już dziesięć lat od momentu powstania supraskiego chóru parafialnego. Na początku była to tylko mała grupka pasjonatów muzyki. Jednak  z biegiem lat chętnych przybywało i dziś chór liczy już kilkudziesięciu członków. Uświetnia wszystkie uroczystości kościelne i państwowe, daje też koncerty w sąsiednich parafiach. Od początku swego istnienia kieruje nim Janusz Fidziukiewicz – supraślanin od urodzenia, który po wieloletniej emigracji w USA zdecydował się na powrót do rodzinnego miasta, by podzielić się swą muzyczną pasją z jego mieszkańcami. Obecnie prowadzi on nie tylko chór parafialny, ale także kilka zespołów młodzieżowych i orkiestrę dętą przy Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu.


Uroczysty, jubileuszowy koncert odbył się w pięknej scenerii wypełnionego widzami kościoła pw. NMP Królowej Polski w Supraślu. Wśród gości były m.in. władze gminy, radni Rady Miejskiej wraz z przewodniczącą Moniką Suszczyńską księża z obu supraskich parafii oraz proboszcz parafii w Świętej Wodzie. Swą obecnością zaszczycili również członkowie dawnego chóru parafialnego, który od okresu międzywojennego aż do końca minionego wieku istniał przy parafii pw. Św. Trójcy.


Wśród szeregu osób, składających gratulacje z okazji wyjątkowego jubileuszu był również burmistrz Radosław Dobrowolski, który złożył na ręce dyrygenta pamiątkowy grawerton w uznaniu zasług zespołu w upowszechnianiu kultury muzycznej i podtrzymywaniu chóralnych tradycji Kościoła Katolickiego.

chor5

 Janusz Fidziukiewicz odbiera pamiątkowy grawerton z rąk burmistrza Radosława Dobrowolskiego i przewodniczącej Rady Miejskiej Moniki Suszczyńskiej


Na koniec jeszcze osobista refleksja. Nasz chór to nie tylko zbiór ludzi skupiających się jedynie na próbach i występach, ale też wspólnota rodzin i przyjaciół, gdzie każdy – niezależnie od predyspozycji czy talentów muzycznych – jest witany z otwartymi rękami i może poczuć prawdziwą radość z wielbienia Boga swoim głosem. Jeżeli, drogi czytelniku, także chcesz poznać to uczucie, to gorąco zapraszamy Cię w nasze progi.


Adam Zabłocki

Kalendarium

 Marzec 2023 
PnWtŚrCzPtSoN
  12345
6789101112
13141516171819
2021222324
283031  

Nadchodzące wydarzenia

Wiosna Twórców Supraśl 20...

marzec
sobota
25
Targowisko rękodzieła i spotkania ze sztuką w różnych miejscach. Wszyscy Twórcy pochodzą...

Na Jedwabnym Szlaku - Uzb...

marzec
poniedziałek
27
Wystawa fotografii Igora Strojeckiego z podróży śladami jego pradziadka Leona Barszczewskiego...
13:00

Spotkanie dla pracodawców...

marzec
środa
29

10:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.