29 września odbył się jubileuszowy koncert chóru parafii NMP Królowej Polski w Supraślu pod batutą Janusza Fidziukiewicza.


Trudno uwierzyć, ale minęło już dziesięć lat od momentu powstania supraskiego chóru parafialnego. Na początku była to tylko mała grupka pasjonatów muzyki. Jednak  z biegiem lat chętnych przybywało i dziś chór liczy już kilkudziesięciu członków. Uświetnia wszystkie uroczystości kościelne i państwowe, daje też koncerty w sąsiednich parafiach. Od początku swego istnienia kieruje nim Janusz Fidziukiewicz – supraślanin od urodzenia, który po wieloletniej emigracji w USA zdecydował się na powrót do rodzinnego miasta, by podzielić się swą muzyczną pasją z jego mieszkańcami. Obecnie prowadzi on nie tylko chór parafialny, ale także kilka zespołów młodzieżowych i orkiestrę dętą przy Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu.


Uroczysty, jubileuszowy koncert odbył się w pięknej scenerii wypełnionego widzami kościoła pw. NMP Królowej Polski w Supraślu. Wśród gości były m.in. władze gminy, radni Rady Miejskiej wraz z przewodniczącą Moniką Suszczyńską księża z obu supraskich parafii oraz proboszcz parafii w Świętej Wodzie. Swą obecnością zaszczycili również członkowie dawnego chóru parafialnego, który od okresu międzywojennego aż do końca minionego wieku istniał przy parafii pw. Św. Trójcy.


Wśród szeregu osób, składających gratulacje z okazji wyjątkowego jubileuszu był również burmistrz Radosław Dobrowolski, który złożył na ręce dyrygenta pamiątkowy grawerton w uznaniu zasług zespołu w upowszechnianiu kultury muzycznej i podtrzymywaniu chóralnych tradycji Kościoła Katolickiego.

chor5

 Janusz Fidziukiewicz odbiera pamiątkowy grawerton z rąk burmistrza Radosława Dobrowolskiego i przewodniczącej Rady Miejskiej Moniki Suszczyńskiej


Na koniec jeszcze osobista refleksja. Nasz chór to nie tylko zbiór ludzi skupiających się jedynie na próbach i występach, ale też wspólnota rodzin i przyjaciół, gdzie każdy – niezależnie od predyspozycji czy talentów muzycznych – jest witany z otwartymi rękami i może poczuć prawdziwą radość z wielbienia Boga swoim głosem. Jeżeli, drogi czytelniku, także chcesz poznać to uczucie, to gorąco zapraszamy Cię w nasze progi.


Adam Zabłocki

Kalendarium

 Luty 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Nadchodzące wydarzenia

Bieg Tropem Wilczym

marzec
niedziela
3
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 3 marca 2024.godz. 12:00

12:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.