27 lutego to historyczny dzień dla Rad Seniorów Gminy Supraśl i Gminy Wasilków. Przy udziale burmistrzów obu gmin oficjalnie podpisano porozumienie w sprawie sąsiedzkiej współpracy.

 

- Takie spotkania nie tylko zbliży nasze miejscowości, bo przecież jesteśmy sąsiadami, ale ułatwi współpracę nam – samorządowi – powiedział Burmistrz Supraśla podczas oficjalnego podpisania porozumienia pomiędzy Radą Seniorów Gminy Supraśl a Radą Seniorów Gminy Wasilków. – Przed nami wiele wspólnych debat, spotkań, inicjatyw. Myślę, że współpraca pomiędzy środowiskami senioralnymi z obu gmin przyczyni się do wspólnych działań. Gratuluję i życzę dalszego rozwoju.

Choć w Wasilkowie Rada Seniorów formalnie działa dopiero od połowy ubiegłego roku, ich aktywność widoczna była już od dawna.

- Środowisko senioralne w naszej gminie jest bardzo prężne i liczne. Składa się z wielu formacji formalnych i nieformalnych -powiedziała pani Dominika Jocz Zastępczyni Burmistrza Wasilkowa. – Plany są ambitne i dalekosiężne.

Nie obeszło się też bez wspólnych planów i zamierzeń inwestycyjnych, które jak zapewniali włodarze obu gmin mogą zostać zrealizowane w najbliższych latach. Są to m.in. remont drogi w Studziankach, czy budowa ścieżki rekreacyjnej przez Pólko.

Porozumienie podpisali przewodniczący Rad Seniorów: pani Krystyna Sakowicz z Wasilkowa oraz pan Krzysztof Wolfram – z Supraśla oraz pani Dominika Jocz- Zastępca Burmistrza Wasilkowa i pan Radosław Dobrowolski –Burmistrz Supraśla.

W spotkaniu udział wzięli również Jarosław Zalejski Przewodniczący Rady Miejskiej w Wasilkowie, Karol Krakowiecki – Radny Rady Miejskiej w Wasilkowie, Marek Skrypko z Urzędu Miejskiego w Supraślu oraz członkowie Rady Seniorów z gminy Supraśl i gminy Wasilków.

 

IMG 0756

Porozumienie podpisali pani Krystyna Sakowicz - Przewodnicząca Rady Seniorów Wasilkowa i pan Krzysztof Wolfram - Przewodniczący Rady Seniorów Gminy Supraśl

IMG 0741

Swoje podpisy złożyli także pani Dominika Jocz- Zastępca Burmistrza Wasilkowa i pan Radosław Doborowolski –Burmistrz Supraśla

IMG 0766

Kalendarium

 Marzec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
    12
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Nadchodzące wydarzenia

Bieg Tropem Wilczym

marzec
niedziela
3
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 3 marca 2024.godz. 12:00

12:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.