Informujemy, że w punktach PSZOK w Supraslu i Zaściankach będą odbierane wyłącznie odpady z gospodarstw domowych z terenu gminy Supraśl.

W punktach selektywnego zbierania odpadów komunalnych mieszkańcy mają możliwość oddania zebranych selektywnie odpadów, takich jak:

  • odpady budowlane i rozbiórkowe, wyłącznie w postaci czystego gruzu ceglanego, betonu, ceramiki, glazury i terakoty jednorazowo od gospodarstwa domowego w ilości nieprzekraczającej wagowo 50 kg i objętościowo 0,5 m3;
  • bioodpady (wyłącznie od mieszkańców niekorzystających z częściowego zwolnienia w opłacie z tytułu kompostowania bioodpadów); prosimy o odpowiednie przygotowanie bioodpadów przed ich oddaniem;
  • papier, szkło (opakowaniowe), tworzywa sztuczne, metale oraz opakowania wielomateriałowe;
  • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny;
  • meble i inne odpady wielkogabarytowe;
  • zużyte opony; chemikalia; przeterminowane leki;
  • odpady niebezpieczne: zużyte baterie, akumulatory, żarówki i świetlówki;
  • odpady tekstyliów i odzieży;
  • odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki.

Z dniem 01 stycznia 2022 r. w punktach selektywnego zbierania odpadów komunalnych funkcjonujących na terenie gminy Supraśl wstrzymuje się odbiór zmieszanych odpadów budowlanych, w tym: okien, drzwi i innych elementów stolarki, wanien, brodzików, materiałów izolacyjnych jak wełna, papa, styropian budowalny, itp.. Odpady te powinny być zagospodarowane zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Supraśl tj. poprzez zawarcie umowy z przedsiębiorcą świadczącym usługi w zakresie ich odbioru.

W punktach selektywnego zbierania odpadów komunalnych nie będą ponadto przyjmowane: zmieszane odpady komunalne, odpady zawierające azbest, szyby i części samochodowe, szkło zbrojone i hartowane, odpady od osób fizycznych oraz osób prawnych w rodzaju i ilościach wskazujących na pochodzenie z innego źródła niż gospodarstwo domowe, odpady niezidentyfikowane, niewiadomego pochodzenia i składu, odpady niewłaściwie posortowane. Nie będą przyjmowane również duże części roślin np. korony i pnie drzew, konary, całe systemy korzenne czy krzewy.

Drogi Mieszkańcu, zadbaj, aby firma prowadząca usługi remontowo-budowlane posiadała zawartą umowę na odbiór wytworzonych odpadów oraz miała obowiązek ich zutylizowania we własnym zakresie.

Kalendarium

 Czerwiec 2023 
PnWtŚrCzPtSoN
   12
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Nadchodzące wydarzenia

Dzień Dziecka w Sowlanach

czerwiec
niedziela
4
Boisko przy świetlicy wiejskiej w Sowlanach (ul. Świętego Krzyża 9)
12:00 - 15:00
12:00

Dzień Dziecka w Ciasnem

czerwiec
niedziela
4
Boisko przy świetlicy wiejskiej w Ciasnem ul. Zielona 3
16:00 - 19:00
 
...
16:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.