Informujemy, że w punktach PSZOK w Supraslu i Zaściankach będą odbierane wyłącznie odpady z gospodarstw domowych z terenu gminy Supraśl.

W punktach selektywnego zbierania odpadów komunalnych mieszkańcy mają możliwość oddania zebranych selektywnie odpadów, takich jak:

  • odpady budowlane i rozbiórkowe, wyłącznie w postaci czystego gruzu ceglanego, betonu, ceramiki, glazury i terakoty jednorazowo od gospodarstwa domowego w ilości nieprzekraczającej wagowo 50 kg i objętościowo 0,5 m3;
  • bioodpady (wyłącznie od mieszkańców niekorzystających z częściowego zwolnienia w opłacie z tytułu kompostowania bioodpadów); prosimy o odpowiednie przygotowanie bioodpadów przed ich oddaniem;
  • papier, szkło (opakowaniowe), tworzywa sztuczne, metale oraz opakowania wielomateriałowe;
  • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny;
  • meble i inne odpady wielkogabarytowe;
  • zużyte opony; chemikalia; przeterminowane leki;
  • odpady niebezpieczne: zużyte baterie, akumulatory, żarówki i świetlówki;
  • odpady tekstyliów i odzieży;
  • odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki.

Z dniem 01 stycznia 2022 r. w punktach selektywnego zbierania odpadów komunalnych funkcjonujących na terenie gminy Supraśl wstrzymuje się odbiór zmieszanych odpadów budowlanych, w tym: okien, drzwi i innych elementów stolarki, wanien, brodzików, materiałów izolacyjnych jak wełna, papa, styropian budowalny, itp.. Odpady te powinny być zagospodarowane zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Supraśl tj. poprzez zawarcie umowy z przedsiębiorcą świadczącym usługi w zakresie ich odbioru.

W punktach selektywnego zbierania odpadów komunalnych nie będą ponadto przyjmowane: zmieszane odpady komunalne, odpady zawierające azbest, szyby i części samochodowe, szkło zbrojone i hartowane, odpady od osób fizycznych oraz osób prawnych w rodzaju i ilościach wskazujących na pochodzenie z innego źródła niż gospodarstwo domowe, odpady niezidentyfikowane, niewiadomego pochodzenia i składu, odpady niewłaściwie posortowane. Nie będą przyjmowane również duże części roślin np. korony i pnie drzew, konary, całe systemy korzenne czy krzewy.

Drogi Mieszkańcu, zadbaj, aby firma prowadząca usługi remontowo-budowlane posiadała zawartą umowę na odbiór wytworzonych odpadów oraz miała obowiązek ich zutylizowania we własnym zakresie.

Kalendarium

 Czerwiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.