Aż 414 mln. zł otrzyma Województwo Podlaskie na realizację inwestycji w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych 2019.Część z nich może trafić do gminy Supraśl.


Wojewoda Podlaski rozpoczął pierwszy nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji drogowych z Funduszu Dróg Samorządowych. Dokumenty będą przyjmowane do 12 kwietnia br. Do wykorzystania w tym roku Podlaskie ma z tego funduszu 332 mln zł. Kolejne 82 mln zł to limit na dofinansowanie zadań wieloletnich, których realizacja może się rozpocząć w tym roku, a zakończyć w kolejnych latach. Pozwoli to na realizację większych inwestycji drogowych, które dotychczas były przez samorządy odkładane.
 

Burmistrz Supraśla złożył zapotrzebowanie na cztery inwestycje drogowe w naszej gminie: budowę ul. Kościelna-Sidorowicza w Supraślu, Dolnej - Granicznej (Grabówka-Zaścianki), Tygrysiej w Sobolewie oraz drogi Woronicze-Międzyrzecze.

W tegorocznej puli środków do wykorzystania mieści się także około 70 mln zł zarezerwowanych na dokończenie inwestycji rozpoczętych w roku 2018 w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Środki będą dzielone po połowie na drogi powiatowe i gminne. W poprzednich latach gminy mogły złożyć po jednym wniosku o dofinansowanie, a powiaty po dwa. Teraz samorządy nie są już ograniczone limitami wniosków.

źródło: Bia24

Kalendarium

 Lipiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234
293031    

Nadchodzące wydarzenia

Festiwa sztuki teatralnej...

lipiec
piątek
5
Festiwal "Między wierszami" w Supraślu to wydarzenie, które łączy w sobie różne dziedziny...

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.