23 pary z Gminy Supraśl otrzymały medal za długoletnie pożycie małżeńskie przyznany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

 

Pięćdziesiątą, a co poniektórzy 51. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego świętowały 23 pary z gminy Supraśl. Uroczystość odbyła się 25 kwietnia w Domu Ludowym, dokładnie tu, gdzie przed lat niektórzy nasi jubilaci ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Medale i dyplomy za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę wręczył Burmistrza Supraśla Radosław Dobrowolski, który pogratulował jubileuszu i podkreślił jak ważną wartością jest rodzina.

- Przed laty zdecydowaliście się zawrzeć związek małżeński, zakładając nową rodzinę, która stała się dla Was i Waszych dzieci podstawowym środowiskiem życia. To w rodzinie powstaje życie i trwa z pokolenia na pokolenie. Na niej opiera swe funkcjonowanie społeczeństwo, Naród i Państwo. Zakładaliście swoje rodziny w czasach powojennych, gdy nasz kraj był „przeorany” przez agresorów. Budowaliście nasz kraj, rodziny i wartości od nowa, by wychować swoje dzieci na dobrych obywateli – powiedział Radosław Dobrowolski. - We współczesnym świecie jesteście wzorem do naśladowania. Dajecie przykład wierności i siły małżeństwa. Jesteście lekarstwem na problemy współczesnych małżeństw i przykładem do naśladowania. Jesteście naszym skarbem, najpiękniejszym jaki posiadamy. Nie ze złota, czy diamentów ale z ludzkich doświadczeń, wiedzy i umiejętności.

Po wręczeniu medali przyszła pora na gratulacje od najbliższych i wspomnienia. A tych nie było końca.

- Mąż był w wojsku, mało bywał w domu. Tęsknota była ogromna… - wspomina pani Elżbieta Scech z Zaścianek, którzy świętowali 51. rocznicę ślubu. – Byliśmy przyzwyczajeni. Musieliśmy sobie jakoś radzić nawet w najcięższych chwilach człowiek znajdował w sobie tę siłę, która pomagała przetrwać.

- W życiu bywało różnie…raz pod górkę, raz z górki, ale zawsze była obok żona, dzieci: syn i córka. A teraz są wnuki: czterech chłopców – dodaje pan Ryszard Scech.

Wszyscy jubilaci zgodnie przyznają, że nie byłoby tego jubileuszu, gdyby nie wzajemne zrozumienie i cierpliwość, zwłaszcza do tej drugiej-najbliższej sercu osoby. Bo czasami nie trzeba nic mówić, by pokazać jak bardzo się kocha...

 

Galeria zdjęć (kliknij)

 

IMG 0321

Medal za długoletnie pożycie małżeńskie w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy państwu Scech z Zaścianek przekazuje Burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski

IMG 0370

Nasi Złoci Jubilaci wraz z najbliższymi

Kalendarium

 Kwiecień 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.