Przedszkole Samorządowe w Grabówce otrzymało zaszczytny tytuł Podlaskiej Marki Roku w kategorii Inwestycja.Oficjalna gala wręczenia nagród Podlaskiej Marki 2018 odbyła się 07 maja w Operze i Filharmonii Podlaskiej - Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku. Obecny był na niej Minister Nauki Jarosław Gowin.

Rywalizacja o nagrodę marszałka województwa podlaskiego odbywała się już po raz 15. Do udziału w konkursie zgłoszono prawie 300 kandydatur, z których do dalszej rywalizacji zakwalifikowało się 187. Spośród nich kapituła pod przewodnictwem Marszałka Artura Kosickiego wybrała 21 finalistów, a potem wskazała zwycięzców Podlaskiej Marki 2018 w kategoriach: Produkt Spożywczy, Produkt Użytkowy, Inwestycja, Odkrycie, Wydarzenie, Kultura i Społeczeństwo.

Po raz pierwszy Kapituła Podlaskiej Marki Roku przyznała „Podlaską Markę Pokoleń”. Otrzymała ją Politechnika Białostocka za sukcesy naukowe i 70 lat istnienia uczelni. Nagrodę Rektorowi Politechniki Białostockiej - Lechowi Dzienisowi wręczył Minister Nauki Jarosław Gowin.

Wśród jedenastu Podlaskich Marek Roku 2018 znalazło się Przedszkole Samorządowe w Grabówce. Otrzymało ono główną nagrodę w kategorii Inwestycja. Nagrodę z rąk Marszałka Województwa Podlaskiego odebrał Burmistrz Radosław Dobrowolski, który podziękował kapitule za uznanie dla Gminy Supraśl.


Ale to nie jedyne wyróżnienie naszej gminy. W kategorii Wydarzenie główną nagrodę otrzymał Podlaski Piknik Militarny „Misja Wschód”, którą od kilku lat w gminie Supraśl organizuje Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Czemu By Nie”.

 

Wśród pozostałych laureatów znaleźli się:

Produkt Spożywczy: Produkty firmy Podlaskie Zakłady Zbożowe S.A.

Produkt Użytkowy: Rowery bez ograniczeń – MAD Adam Zdanowicz

Odkrycie: EyeFace – Imago Krzysztof Matuk

Wydarzenie: Podlaski Piknik Militarny „Misja Wschód” – Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Czemu By Nie”

Kultura: Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży

Społeczeństwo: Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Droga”

Podlaska Marka Konsumentów: Fundacja „Naszpikowani”

Honorowy Ambasador Województwa Podlaskiego: Profesor Henryk Skarżyński

Ambasador Podlaskiej Gospodarki: Branża IT

Wyróżnienie honorowe: Politechnika Białostocka

podlaska marka roku1

podlaska marka roku12

Na zdj (od prawej): Bohdan Paszkowski - Wojewoda Podlaski, Beata Palewska - Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Grabówce, Radosław Dobrowolski- Burmistrz Supraśla

podlaska marka roku13

Kalendarium

 Czerwiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.